kamera do nagrywania w nocy kamip 401

Kamery szpiegowskie do nagrywania w nocy – mity i fakty

Kamery z oświetlaczem doczekały się wielu mitów, które zafałszowują realny obraz ich pracy. Kupując taki sprzęt należy opierać się wyłącznie na faktach. W tekście wskażemy najważniejsze informacje, przydatne do zakupu odpowiedniej kamery przeznaczonej do działania w nocy i podpowiemy Ci, jakie urządzenia będą najlepsze do zastosowania firmowego lub prywatnego.

Do czego może przydać się kamera dobrze nagrywająca w nocy? To np. urządzenie do ochrony mienia. Może zabezpieczać działkę lub magazyn firmowy przed złodziejami. Świetnie sprawdza się również jako element chroniący dom, np. podczas Twojej nieobecności.

Te fakty są niepodważalne – kamera dobrze nagrywająca w nocy to urządzenie wszechstronne

Przede wszystkim faktycznie kamera z oświetlaczem jest niewidoczna dla ludzkiego oka. Oświetlacz nie emituje dodatkowego promieniowania i nie rzuca się w oczy. Co jeszcze warto wiedzieć o tych urządzeniach?

  • Zapewniają bardzo dobry obraz – wiele urządzeń do nagrywania w nocy zapewnia nagranie w jakości FullHD, z bardzo wyraźnym, pozbawionym szumów dźwiękiem. To sprawia, że wideo może być później dowodem w trakcie rozpraw sądowych.
  • Mają małe wymiary lub są ukryte w niepozornych elementach – sprzęty tego rodzaju są niewielkie. Ich maksymalny rozmiar nie przekracza pudełka do zapałek. Niekiedy są też wbudowane w przedmioty codziennego użytku jak judasze, listwy zasilające, długopisy, stacje pogodowe itd.
  • Nadają się do zastosowania detektywistycznego – kamera z oświetlaczem to sprzęt ułatwiający udowodnienie zdrady, przemocy w rodzinie lub mobbingu, nawet jeżeli ma nagrać obraz w słabo oświetlonym pomieszczeniu.
  • Są idealnym urządzeniem chroniącym mienie – kamera dobrze nagrywająca w nocy to świetny monitoring, stanowiący tańszą, bardziej rozbudowaną i przede wszystkim dużo dyskretniejszą opcję niż standardowe CCTV.
  • Umożliwiają niekiedy kontrolę stanu mienia w czasie rzeczywistym – kamera nocna WiFi łączy się z siecią bezprzewodową i pozwala na sprawdzenie tego co dzieje się w biurze lub mieszkaniu, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Mity związane z kamerami do nagrywania w nocy – co warto o nich wiedzieć?

Przez lata narosło wiele mitów dotyczących działania kamer nocnych z oświetlaczem. Wiele osób uważa, że to urządzenia specjalistyczne, przeznaczone tylko dla wąskiej grupy odbiorców. Czy tak jest rzeczywiście? Jakie są często spotykane mity, dotyczące kamer nagrywających w nocy?

  • Są bardzo drogie – cena kamer z oświetlaczami wysokiej jakości jest zbliżona do wartości monitoringu CCTV. To również zakres osiągalny dla każdej osoby prywatnej, która chce zabezpieczyć swoją działkę rekreacyjną czy dom przed złodziejami.
  • Emitują szkodliwe promieniowanie – często spotykany mit. Oświetlacze IR nie emitują promieniowania, które jest szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt. Tego rodzaju urządzenia emitują długość świetlnej fali, która nie jest po prostu widoczna dla ludzkiego oka.
  • Da się je znaleźć ludzkim okiem – człowiek nie jest w stanie dostrzec oświetlacza i nie rozpozna obiektywu, bez specjalistycznych urządzeń. To bardzo dyskretna forma rejestrowania obrazu w nocy.
  • Wymagają specjalnej konfiguracji i profesjonalnych umiejętności do obsługi – nawet kamera z oświetlaczem, która ma WiFi nie wymaga bardzo skomplikowanej konfiguracji. Z pewnością świetnie sobie z nią poradzisz.
kamera router nagrywanie w nocy wifi
Niektóre kamery pozwalają na łatwą konfigurację i zdalny podgląd, bez względu na miejsce, w jakim jesteś (fot. materiały własne)

Chcesz kupić kamerę na noc? Zobacz czym powinien charakteryzować się taki sprzęt

Przede wszystkim pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jakość nagrywanego obrazu oraz zasięg oświetlacza. W ten sposób poszerzasz możliwości ochrony określonej przestrzeni. Zwróć uwagę na formę zasilania kamery (bateria lub sieć) i ewentualną wytrzymałość akumulatora. Istotna jest również wielkość sprzętu i dodatkowe opcje jak np. czujnik ruchu (dzięki temu kamera rozpocznie nagrywanie od razu, gdy rozpozna poruszający się obiekt).

I tak np. kamera szpiegowska ukryta w routerze WIFI IP-406 IR skutecznie oświetla w nocy tak, że zachowuje pełną jakość nagrań (podgląd w rozdzielczości FullHD, rejestrowanie obrazu w jakości HD). Zasięg mikrofonu tego sprzętu to 8 metrów, a kąt widzenia sprzętu osiąga 110 stopni. Router można podłączyć do zasilania sieciowego (bez zwracania na niego uwagi). Urządzenie można skonfigurować tak, aby udostępniało też stały obraz przy pomocy modułu WiFi.

Z kolei kamera WiFi w czujce dymu z detekcją ruchu IP-401 (w żadnym stopniu nie przypomina ukrytego urządzenia nagrywającego). Sprzęt może działać nawet 2 lata na jednym ładowaniu (w trybie czuwania), posiada detektor ruchu z funkcją powiadamiania, skuteczny oświetlacz IR (zapewnia wysoką jakość nagrań w nocy i niezwykle szeroki kąt widzenia – 145 stopni to zabezpieczenie całego obszaru, który ma zostać objęty monitoringiem.

kamera do nagrywania w ciemności czujka dymu
Czujka dymu na pewno nie wzbudzi niczyich podejrzeń (fot. materiały własne)

Wszechstronność kamer z czujnikiem ruchu i oświetlaczem IR doceni każdy, kto chce zabezpieczyć swoje mienie przed złodziejami albo nagrać w nocy materiał, który będzie dowodem przemocy w domu. To urządzenie warte inwestycji.

Jeden komentarz o “Kamery szpiegowskie do nagrywania w nocy – mity i fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *