Zastosowanie ukrytych kamer w biznesie – w jakich momentach sprawdzą się te urządzenia?

Biznes wymaga ciągłego kontrolowania sytuacji w firmie. Możesz wykorzystać do tego różne narzędzia, takie jak statystyki wydajności produkcji, informacje o sprzedaży i podobne. Do kontrolowania przedsiębiorstwa mogą przydać się też kamery. Zobacz nasze propozycje na zastosowanie ukrytych kamer w biznesie!

Pamiętaj, że zastosowanie ukrytych kamer w biznesie wymaga w kilku przypadkach poinformowania pracowników lub konsultacji z prawnikiem. W wielu przypadkach taki zabieg może jednak bardzo pozytywnie wpłynąć na Twoje interesy!

Przede wszystkim zastosowanie ukrytych kamer w biznesie ma charakter prewencyjny!

Kamery, których nie zauważysz gołym okiem przede wszystkim służą do ochrony i zabezpieczenia firmowego mienia. Zasada ich działania przypomina standardowy i widoczny monitoring CCTV, jednak urządzenia te zapewniają dużo lepszą jakość obrazu, dźwięku oraz bardziej rozbudowane funkcje. Co więcej – dzięki realistycznemu kamuflażowi nikt, kto nie zna lokalizacji sprzętu nie będzie w stanie go znaleźć.

Z tego wynika, że zastosowanie ukrytych kamer w biznesie ma przede wszystkim chronić przed złodziejami. Nawet jeżeli przestępcom uda się sforsować firmowe zabezpieczenia antywłamaniowe, to ich twarze zarejestruje ukryty sprzęt. Zdobyte materiały pomogą więc w złapaniu złodziei i odzyskaniu skradzionych urządzeń czy dokumentów. Taka ochrona zabezpiecza nie tylko przed przypadkowymi przestępcami, ale również szpiegostwem gospodarczym, które coraz częściej zdarza się na terenie naszego kraju (potwierdzają to policyjne statystyki).

Ukryte kamery chronią też przed nieuczciwymi pracownikami. Pamiętaj, że masz obowiązek poinformować ich o zainstalowanym w firmie monitoringu, jednak nie musisz wskazywać gdzie znajdują się urządzenia. Zauważysz więc, który z zatrudnionych kradnie firmowe materiały, przegląda dokumenty do których jest nieuprawniony lub spędza czas w pracy niezgodnie z umową.

Zastosowanie ukrytych kamer
Zastosowanie ukrytych kamer w biznesie pozwoli Ci na kontrolę ich pracy również, kiedy nie będziesz w biurze (fot. pixabay.com)

Możesz też zabezpieczyć swoje interesy!

Jeżeli wiesz, że niedługo w Twoim biurze odbędzie się ważne spotkanie, którego ustalenia mogą wpłynąć na przyszłość prowadzonego przez Ciebie biznesu, to warto… je zarejestrować. Według polskiego prawa umowa ustna jest dokładnie tak samo ważna jak ta sporządzona na papieże. W przypadku ostatecznego rozstrzygnięcia negocjacji, będziesz miał twardy dowód dla kontrahentów.

Niektórzy biznesmeni spotykają się również z dwuznacznymi propozycjami współpracy ze strony innych podmiotów. Korupcja (choć już nie na taką skalę jak jeszcze kilkanaście lat temu) dalej w Polsce funkcjonuje. Ukryte kamery zapewnią Ci komfortową pracę w biurze, nawet jeżeli nachodzi Cię ktoś z nieuczciwymi propozycjami – nagranie zostanie potraktowane jako dowód Twojej niewinności oraz informację dla organów śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa!

Ukryte kamery pozwalają na pełną kontrolę firmy

Monitoring stworzony z ukrytych kamer to również analiza działania pracowników. Dzięki temu zobaczysz w którym kierunku powinna iść produkcja, jak zreformować poszczególne sekcje w firmie oraz zmodernizować system funkcjonowania. Pracownicy nie będą też skrępowani widocznym okiem rejestratora, co na pewno korzystniej wpłynie na poziom pracy niż w przypadku rejestrowania tradycyjnym monitoringiem CCTV.

W jakie kamery najlepiej zainwestować? Ze względu na konieczność nagrania wysokiej klasy materiałów i charakterystykę pracy w firmie (kamery najlepiej ukryć z pomocą profesjonalistów) w przedsiębiorstwie sprawdzi się profesjonalna mikro kamera moduł z WIFI LAWMATE PV-DY10I. Umożliwia zdalny dostęp do nagrywanych filmów (za pomocą modułu WIFI), szeroki kąt widzenia (66 stopni), czułość mikrofonu na poziomie 12 metrów oraz rejestrowanie z jakością FullHD! Takie urządzenie z pewnością sprawdzi się w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, przy produkcji i w biurze.

Zastosowanie ukrytych kamer
Profesjonalna mikro kamera z modułem WiFi to sposób na świetny monitoring w firmie i nie tylko (fot. materiały własne)

Jak widzisz, zastosowanie ukrytych kamer w biurze jest wszechstronne. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i pomysłów. Jeżeli potrzebujesz porad odnośnie ich funkcjonowania oraz podłączenia – zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *