Jak skutecznie ochronić dom przed kradzieżą?

Choć wakacje za nami, to nie znaczy, że Twój dobytek jest w pełni bezpieczny. Złodzieje grasują również poza sezonem letnim. W jaki sposób skutecznie ochronić dom, gdy jesteś w pracy lub na zakupach? Podpowiadamy!

W naszym tekście skupimy się głównie na rozwiązaniach technologicznych, które ułatwią Ci kontrolę nad sytuacją w budynku pod Twoją nieobecność. Pamiętaj, że odpowiednie ubezpieczenie to niejedyny sposób na to, by skutecznie ochronić dom przed kradzieżą!

Jakie środki powinieneś zastosować?

Poza tradycyjną ochroną, którą musisz zainstalować, konieczne są nowoczesne technologie chroniące dobytek. Co mamy na myśli pisząc o tradycyjnej ochronie? Przede wszystkim chodzi nam o rolety antywłamaniowe, wzmocnione zamki w drzwiach i dodatkowe zamki w oknach czy drzwiach balkonowych.

To jednak nie wszystko. Jeżeli chcesz skutecznie ochronić dom przed kradzieżą, musisz koniecznie zamontować system monitorowania domu i działki. Jeszcze doniedawna na topie były kamery CCTV. To widoczne urządzenia, kontrolujące okolicę w którym zostały zainstalowane. Współczesny system monitoringu pozwoli Ci na zakup kamer dość wysokiej jakości.

System CCTV ma jednak pewne ograniczenia. Te związane są z funkcjonalnością (do obserwacji sytuacji niezbędny będzie dedykowany rejestrator), sposobem instalacji (konieczne będzie podłączenie do zasilania zewnętrznego) czy estetyką – z tego względu większość kamer znajduje się zwykle na zewnątrz.

skutecznie ochronić dom - co to znaczy?
Kamery CCTV mogą działać jak straszak. Zniechęcą bowiem potencjalnych złodziei przed kradzieżą (fot. pixabay.com)

Skutecznie ochronić dom możesz dzięki kamerom w środku

W takim razie co zainstalować wewnątrz domu? Jakich kamer powinieneś użyć, by zabezpieczyć swój dobytek? Najlepiej sprawdzą się ukryte kamery z podglądem WiFi – na żywo! Jakie zalety ma taki sprzęt?

Przede wszystkim możesz sprawdzać co dzieje się w domu z każdego zakątka świata. Wystarczy, że połączysz się z urządzeniem przez swojego smartfona. To bardzo proste i intuicyjne. Co więcej, ukryte kamery tego typu przypominają najczęściej urządzenia codziennego użytku lub elementy budowlane w domu, a więc nie zwrócą uwagi ewentualnych złodziejów.

Ukryte kamery z podglądem WiFi cechują się również bardzo dobrą jakością przesyłanego obrazu. Możesz podłączyć je również do zewnętrznego źródła zasilania, ale niektóre egzemplarze mogą być zasilane z baterii. Co ważne, do uruchomienia i korzystania z kamer nie potrzebujesz skomplikowanej infrastruktury i dodatkowych urządzeń rejestrujących obraz.

Jakie kamery z WiFi warto mieć w domu?

Zacznijmy od zewnętrznego zabezpieczenia domu lub – ewentualnie – mieszkania, bo wspomnijmy, że kamery WiFi nadają się również do wykorzystywania w blokach (raczej w przeciwieństwie do systemów CCTV, które wymagają pociągnięcia specjalnej instalacji). Świetnym zabezpieczeniem będzie kamera na klatkę schodową ALFA ARJ-32 ukryta w puszcze instalatorskiej.

To zdecydowanie urządzenie, które nie rzuca się w oczy. Możesz zamontować je w korytarzu, klatce schodowej albo garażu. Akumulator umożliwia ciągłe nagrywanie obrazu do nawet 75 godzin. Kamera rejestruje zdarzenia w jakości FullHD i zapisuje je na karcie pamięci, którą możesz samodzielnie zamontować.

skutecznie ochronić dom - co to znaczy?
Puszka elektryczna jako… kamera? To możliwe! (fot. materiały własne)

Dobrze jest ochronić dom już od progu drzwi. Posłuży Ci do tego kamera w wizjerze IP-91 WIFI. Realistyczny judasz do drzwi nie zwróci uwagi włamywaczy. Urządzenie ma naturalny wygląd. Szeroki kąt widzenia kamery i rejestrowanie obrazu w jakości FullHD ułatwi Ci kontrolę nad tym co dzieje się w domu. Montaż sprzętu trwa kilka minut, a obsłużysz go za pomocą dedykowanej aplikacji. Co ważne, urządzenie nagrywa w wysokiej jakości również po zmroku.

skutecznie ochronić dom - co to znaczy?
Judasz z zamontowaną kamerą to rozwiązanie, które pozwoli Ci chronić dom już od drzwi wejściowych (fot. materiały własne)

Na koniec zaprezentujemy Ci sprzęt, który możesz podłączyć w salonie czy sypialni. To kamera z przekazywaniem na żywo zegarek nocny PV-FM20 HWDI. Sprzęt ma bardzo dobre parametry nagrywania obrazu, a jego specyfika umożliwia nierzucające się w oczy podłączenie do sieci elektrycznej – dzięki czemu będzie cały czas rejestrować obraz pod Twoją nieobecność.

Stosując powyżej zaprezentowane przez nas rozwiązania, możesz mieć pewność, że skutecznie ochronisz swój dom przed złodziejami podczas Twojej nieobecności. Najpewniej do napadu zniechęci ich już sama obecność widocznej kamery CCTV. Jeżeli jednak dojdzie do kradzieży, to błyskawicznie się o tym dowiesz, a organy śledcze powinny natychmiast rozpocząć poszukiwania winnych, gdyż dostarczysz im dowody przestępstwa bardzo wysokiej jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *