Moduły kamer – propozycje ciekawych konstrukcji

Dlaczego powinieneś postawić na moduły kamer? Urządzenia te dają wszechstronne możliwości i można ukryć je w zasadzie wszędzie. Zobacz nasze propozycje zastosowania tego urządzenia w domowej i biurowej przestrzeni. Dzięki temu bardzo szybko i dokładnie zabezpieczysz się przed niechcianymi sytuacjami!

Moduły kamer to najmniejsze ukryte urządzenia rejestrujące. W ich budowie znajduje się praktycznie sam rejestrator z kamerą na pasku. Ich rozmiary są miniaturowe, a dzięki temu umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości. Jakie są ich funkcje?

Jakie funkcje mają moduły kamer?

Choć na pozór mikromoduły wydają się mieć ograniczone możliwości, to tak naprawdę są niezwykle efektywne w działaniu i mają mnóstwo zastosowań. Przede wszystkim cechuje je, jakość nagrań. Wysokiej klasy urządzenia rejestrują materiały w jakości FullHD. Mają też czuły mikrofon, wychwytujący głos z dalszej odległości (np. 5 metrów). Czas pracy modułu jest natomiast różny – może on mieć nawet 10 godzin ciągłego działania, jak w przypadku modułu IP-46 WIFI do samodzielnego ukrycia (przy nieograniczonym czasie pracy na zasilaniu zewnętrznym).

Moduły kamer w niektórych wypadkach wyposażone są w wifi. W ten sposób umożliwiają zdalny podgląd sytuacji z odległego miejsca. Przydatne w ochronie mieszkania (można ją zainstalować np. na klatce schodowej), ale też do rejestracji zdarzeń w czasie rzeczywistym – jedna osoba wchodzi w miejsce zdarzenia z ukrytą kamerą, a druga obserwuje sytuację za pomocą smartfonu i interweniuje w potrzebie (przydatne podczas działań operacyjnych detektywów czy policji).

Moduły kamer do samodzielnego ukrycia mają wszechstronne zastosowanie. Na zdjęciu model IP-155 WIFI (fot. materiały własne)
Moduły kamer do samodzielnego ukrycia mają wszechstronne zastosowanie. Na zdjęciu model IP-46 WIFI (fot. materiały własne)

Skoro wiesz już jakie funkcje mają moduły kamer, to jak można je wykorzystać?

Gdzie wykorzystać moduły kamer?

Mikrokamery są naprawdę ciekawym zastosowaniem do działań szpiegowskich, ale też przy zabezpieczeniu domu lub biura. Możesz ją zabudować np. w zegarze, dając urządzeniu ciągłe zasilanie i możliwość obserwacji zdarzeń w salonie, kuchni lub sypialni. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w pomieszczeniach biurowych. W przypadku montażu w meblach, urządzeniach RTV czy AGD, ścianach lub innych nieruchomych sprzętach domowych pamiętaj, że kamera będzie tam zainstalowana na stałe.

Unikniesz tego, jeżeli przygotujesz miejsce dla kamery w przenośnych przedmiotach. W mieszkaniu sprawdzą się książki, pamiątki, obrazy i zdjęcia czy pilot od telewizora. Osoby, które chcą używać kamery w różnych pomieszczeniach mogą ją zainstalować w portfelu, paczce od papierosów, powerbanku lub podobnym sprzęcie. Taki sposób skutecznie zakamufluje ją przed okiem zewnętrznych obserwatorów.

Sprzęt możesz tak naprawdę ukryć wszędzie, w każdym pomieszczeniu. Inwencja zależy oczywiście od Ciebie. Jeżeli miejsce instalacji kamery ma być jednak stałe, pomyśl o dyskretnie poprowadzonym źródle zasilania. Dzięki temu projekt będzie działał cały czas, chroniąc Twój dobytek lub rejestrując poczynania pracowników biura.

Nie każdy jednak ma na tyle zdolności manualnych, albo czasu, żeby samemu ukrywać kamery. Co możesz zrobić w takim przypadku?

Gotowe moduły ukryte w sprzętach

Jeżeli nie masz czasu, umiejętności, albo wizji zamontowania i ukrycia kamery we własnym zakresie, możesz zainwestować w gotowe produkty, które mają już zakamuflowane rejestratory. Moduły zainstalowane są w środku i przygotowane przez profesjonalistów do działania. W twojej gestii zostanie praktycznie skonfigurowanie urządzenia ze swoim smartfonem oraz rozpoczęcie pracy.

Co mamy dla Ciebie przygotowane? Kamera szpiegowska IP B09 WIFI zamaskowana portfel / saszetka to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą np. zarejestrować zawodowe spotkanie lub zdobyć dowody na mobbing w pracy. Bateria pozwala na 4 godziny ciągłego działania. Sprzęt ma oczywiście moduł wifi.

Notatnik i inne ciekawe rozwiązania

Dla studentów, dziennikarzy czy pracowników biurowych polecamy notatnik z ukrytą kamerą i rejestratorem LAWMATE PV-NB10W Z WIFI. To bardzo niepozorny element, który nie rzuca się w oczy. Załącza się dzięki detektorowi ruchu, nagrywa w fullHD, ma moduł wifi i bardzo czuły mikrofon (15 metrów). Pozwala na 3 godziny pracy z wifi i 4 godziny działania bez używanego modułu. Sama kamera jest dyskretnie schowana wewnątrz notatnika.

Notes, który tak naprawdę jest kamerą? Rejestrator LAWMATE PV-NB10W z wifi świetnie zakamufluje się w biurowym zeszycie (fot. materiały własne)
Notes, który tak naprawdę jest kamerą? Rejestrator LAWMATE PV-NB10W z wifi świetnie zakamufluje się w biurowym zeszycie (fot. materiały własne)

Do przenośnych sprzętów należy kamera WIFI kubek na kawę lub herbatę LAWMATE PV-CC10W. To również niepozorne urządzenie, a moduł nagrywający ukryty jest na wieczku „kubka”. Sprzęt nagrywa w jakości fullHD i ma bardzo rozwinięte parametry techniczne.

Ostatnią propozycję adresujemy do osób, które chcą mieć stałe zasilanie dla kamery i będą ją trzymać w jednym pomieszczeniu. To kamera IP PV-CS10I WIFI ukryta jako ładowarka, hub ładujący z czterema wejściami USB. Urządzenie nie rzuci się w oczy w biurze, ma stały dostęp do energii elektrycznej, dzięki czemu czas jego działania będzie nieograniczony. Zaletą sprzętu jest bardzo duży kąt widzenia (78 stopni) i czuły mikrofon (12 metrów).

HUB USB z wbudowaną kamerą wifi nie będzie rzucał się w oczy w biurze czy pomieszczeniu do pracy (fot. materiały własne)
HUB USB z wbudowaną kamerą wifi nie będzie rzucał się w oczy w biurze czy pomieszczeniu do pracy (fot. materiały własne)

Niezależnie, czy wybierzesz moduł kamery do samodzielnego ukrycia, czy gotowe urządzenie – stawiasz na ochronę, bezpieczeństwo i wszechstronność. Inwestycja w ten sprzęt z pewnością się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *