Sklep internetowy: Dostępny
Czas dostawy:
Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:InPost Paczkomaty 24/7 - 0,00 zł
Przesyłka kurierska - 0,00 zł
Odbiór osobisty lub inne ustalenia - 0,00 zł
Zakup w sklepie:
Łódź: Dostępny
Warszawa: Dostępny
Wrocław: Dostępny
Kod produktu: GSMKAM-004
Kod EAN: 5905623304502
Stan produktu: Fabrycznie nowy
Gwarancja: 24 miesiące
Uzyskaj wyjątkowy poziom bezpieczeństwa dla Twojego domu lub przedsiębiorstwa z naszą kamerą UBox. Możesz ją zamontować w dowolnym miejscu, dzięki odporności na warunki atmosferyczne (IP66) i wszechstronnemu uchwytowi. Duża rozdzielczość 1440p i pojemna bateria sprawiają, że jest ona wyjątkowo łatwa w montażu, gdyż nie wymaga ani Wi-Fi ani zasilania.
Kluczową cechą tego urządzenia jest działanie w sieci komórkowej, eliminując potrzebę połączenia Wi-Fi. Oznacza to nieograniczone możliwości umiejscowienia kamery, pod warunkiem dostępu do sygnału GSM. Oferuje zdalny podgląd oraz kontrolę za pośrednictwem aplikacji dostępnej na Android i iOS.
Obiektyw o kącie widzenia 120° i czujnik PIR gwarantują rejestrację każdego ruchu. Oświetlacz IR zapewnia jasność nawet w ciemności, a wysoka rozdzielczość WQHD (2560X1440) oraz format MP4 H.265 dostarczają obraz pełen detali.
Aplikacja mobilna, kompatybilna z systemami iOS i Android, umożliwia łatwy dostęp i kontrolę kamery. Dzięki dużej pojemności akumulatora 10400 mAh, kamera może pracować przez ponad miesiąc w trybie oszczędzania energii.
Rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości przy niewielkim rozmiarze pliku dzięki kompresji H.265. Oświetlacz IR umożliwia rejestrację nawet w całkowitej ciemności. Funkcje podczerwieni umożliwiają kamerze rejestrowanie wyraźnych i szczegółowych obrazów nawet w zupełnej ciemności do 10 m, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa w nocy.
Większość kamer Wi-Fi przeznaczonych jest typowo do nagrywania oraz bezpośredniego podglądu na żywo. Kamery tego typu można podłączyć bezpośrednio ze smartfonem lub np. tabletem. Wszystkie tego typu kamery tworzą własną sieć Wifi i podgląd z kamery jest możliwy po przyłączeniu się do niej. Takie bezpośrednie połączenie jest możliwe zazwyczaj w zasięgu 10 - 30 m. Opcjonalnie, kamery tego typu pozwalają także na połączenie z do istniejącej sieci Wi-Fi (np. do firmowego routera). Przy pomocy dodatkowych reapiterów można więc znacznie wydłużyć zasięg takiej kamery, która będzie wtedy widoczna wszędzie w zasięgu wewnętrznej sieci. Przeznaczenie kamer z podglądem bezpośrednim to zazwyczaj dodatkowe zabezpieczenie osoby - możliwość przekazania na zewnątrz sytuacji ze spotkania, gdzie może przydać się natychmiastowe wsparcie w razie problemów.
Drugi typ kamer, oprócz trybu bezpośredniego posiada także możliwość oglądania obrazu z kamery wszędzie, z dowolnego innego miejsca na Ziemi z dostępem do internetu. Z uwagi na to, że aby takie połączenie mogło działać, wymagane jest aby któraś ze stron (zazwyczaj kamera) posiadała podłączony internet ze stałym zewnętrznym IP z wyprowadzonymi portami, do tej pory nie było to rozwiązanie dostępne dla osób prywatnych a tylko dla większych firm z zapleczem CCTV. Producenci rozwiązali ten problem stawiając serwery pośrednie P2P ze stałym IP. Kamery łączą się z takim serwerem i pozostawiają tam obraz, a użytkownik końcowy łączy się z nim, aby ten obraz oglądać. Pozwala więc to na połączenie nawet dla osób prywatnych, bez wiedzy informatycznej i specjalistycznego internetu. Procedura uzyskania dostępu do kamery przez internet jest w takim wypadku całkiem prosta:
P2P to bardzo dobre rozwiązanie, niestety jak to zwykle bywa, to co miało ułatwiać - skomplikowało sprawę. Większość kamer IP, nawet tych tanich tanich, wstępnie działa poprzez dostęp P2P. Taką opcję działania przez Internet mają opisaną w dołączonej instrukcji. Należy jednak mieć świadomość, że opcja podglądu na żywo nie jest zależna od samej kamerki a od zewnętrznego serwera producenta, który może ten dostęp przestać wspierać bez ostrzeżenia. Droższe kamery, np. modele firmy LawMate z przeznaczeniem do monitoringu mają oczywiście zapewnione wsparcie serwerów P2P na cały okres życia sprzętu*. Prosimy także pamiętać, że P2P wymaga stałego przesyłu obrazu (nie zależnie czy patrzymy czy nie) na serwery producenta, co zwiększa znacznie obciążenie sieci. Sporo prywatnych dostawców Internetu blokuje przesył z takich kamer, na co także nie mamy wpływu.
*przeciętnie okres życia i wsparcia sprzętu elektronicznego określa się na nie mniej niż 2 lata, chyba, że producent wyraźnie zaznaczył inaczej.
Nawet mała jak na tak długi czas działania