(fot. pixabay.com)

Podsłuchy do ukrycia w samochodzie, – jaki dyktafon wybrać do tej roli?

Zastosowanie podsłuchów w samochodach osobowych niewątpliwie jest bardzo szerokie. Instalację urządzeń możesz motywować chęcią zabezpieczenia pojazdu, kontroli pracowników lub obawy o dzieci, pożyczające auto. Które dyktafony będą najlepsze, jako podsłuchy do ukrycia w samochodzie?

Dlaczego akurat dyktafony? Podsłuchy do ukrycia w samochodzie, które masz zamiar instalować samemu, powinny być niewielkie i jak najmniej inwazyjne. Dyktafon spełnia tę rolę, bo nie wymaga dodatkowego zasilania i kombinacji przy desce rozdzielczej.

Zanim przedstawimy Ci kilka propozycji sprzętowych, sprawdź, w jaki sposób wykorzystać dyktafon.

Dlaczego warto instalować podsłuchy do ukrycia w samochodzie?

Podsłuch ukryty w samochodzie nie musi (choć może) mieć podłoże typowo szpiegowskie. Niewielkie dyktafony świetnie sprawdzą się w firmach i do zastosowań prywatnych – choćby polegających na zabezpieczeniu pojazdu.

Sprzęt przyda się, jeżeli Twoją motywacją jest ochrona floty samochodowej. Skutecznie zabezpieczy pojazd przed nieuczciwymi pracownikami, którzy wykorzystują go do celów prywatnych lub działają na szkodę przedsiębiorstwa. Unikniesz też ewentualnej, planowanej wcześniej kradzieży pojazdu. Jeżeli natomiast sam prowadzisz samochód i stajesz się celem prowokacji, propozycji korupcyjnej lub innej nieuczciwej zagrywki ze strony partnera biznesowego lub konkurencji – dowody dla sądu masz gotowe.

Kiedy dyktafon sprawdzi się natomiast przy użytkowaniu prywatnym? Skutecznie skontrolujesz do jakich celów auto wykorzystują pożyczające go dzieci. Będziesz miał szeroki pogląd na wszystkie zdarzenia w samochodzie. Przy ewentualnej próbie napaści, albo innych czynach niezgodnych z prawem, podsłuchy do ukrycia w samochodzie same zarejestrują dowody, które będziesz mogła lub mógł wykorzystać w późniejszej rozprawie.

Dyktafon ukryty w samochodzie pozwoli Ci na komfortowe użyczanie pojazdu – zarówno prywatnie, jak i zawodowo (fot. pixabay.com)
Dyktafon ukryty w samochodzie pozwoli Ci na komfortowe użyczanie pojazdu – zarówno prywatnie, jak i zawodowo (fot. pixabay.com)

Na koniec oczywiste jest, że dyktafon przyda się przy udowodnieniu ewentualnego romansu. Jeżeli to jest jednak Twoją motywacją, skonsultuj wcześniej swój czyn z prawnikiem!

Jaki powinien być podsłuch do samochodu?

Jeżeli chcesz samemu instalować podsłuch w aucie, to głównym atutem takiego urządzenia powinna być prostota w obsłudze. Sprzęt nie powinien wymagać od Ciebie zaawansowanej wiedzy technicznej i istotnej ingerencji w budowę samochodu. Po pierwsze, taka ingerencja może trwale uszkodzić sprzęt lub nawet pojazd. Po drugie, jeżeli źle zabezpieczysz urządzenie, to powinieneś spodziewać się błyskawicznej dekonspiracji.

Inne ważne cechy podsłuchu, to parametry nagrywania. Dźwięk powinien być wyraźny i odszumiony. Mikrofon w takim urządzeniu ma być na tyle czuły, żeby zarejestrować nawet najcichszy szmer, z każdego zakątka Twojego auta. Wszechstronność jest tu bardzo ważna! Oczywiście, niezbędna jest również pojemna bateria, ułatwiająca Ci montaż bez dostępu do źródła zasilania.

Skoro wiesz już, jaki powinien być skuteczny dyktafon do nagrywania w samochodzie, to możemy przejść do przedstawienia Ci trzech, ciekawych propozycji takiego urządzenia.

Urządzenia, które warto polecić

Poniżej prezentujemy trzy dyktafony do samodzielnego ukrycia, które sprawdzą się w samochodzie.

SOROKA S17E

Profesjonalny, miniaturowy podsłuch nagrywający SOROKA S17E to bardzo zaawansowany sprzęt. Jego budowa płytkowa pozwala na samodzielne ukrycie, bez obawy o dekonspirację. Jest bardzo małym urządzeniem, wyposażonym w niezwykle czuły mikrofon. Jego zasięg to aż 10 metrów. Urządzenie posiada jednocześnie funkcję aktywacji głosem, skuteczne odszumianie nagrywanych dźwięków oraz wyjątkowo pojemną baterię – ta pozwala na 65 godzin ciągłego nagrywania i 96 godzin nagrywania w trybie aktywacji głosowej.

Podsłuchy do ukrycia w samochodzie powinny być małe, posiadać pojemną baterię i skuteczny mikrofon – SOROKA S17E łączy wszystkie te funkcje (fot. materiały własne)
Podsłuchy do ukrycia w samochodzie powinny być małe, posiadać pojemną baterię i skuteczny mikrofon – SOROKA S17E łączy wszystkie te funkcje (fot. materiały własne)

ALFA PRO-401

Niewątpliwą zaletą urządzenia, jakim jest mini dyktafon do samodzielnego ukrycia ALFA PRO-401, jest atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Sprzęt jest dużo tańszy niż SOROKA, a cechuje się również wysokimi parametrami pracy. Urządzenie bardzo łatwo ukryjesz, a jego mikrofon wychwyci dźwięk z odległości 12-15 metrów. Również posiada funkcję redukcji szumów oraz tryb nagrywania po rozpoznaniu głosu. Niewątpliwą zaletą ALFA PRO-401 jest bateria – ta wytrzyma nawet 5 dni ciągłego nagrywania i 2 miesiące pracy w trybie czuwania!

Jeżeli szukasz tańszego urządzenia, które posiada wytrzymałą baterię, to postaw na ALFA PRO-401 (fot. materiały własne)
Jeżeli szukasz tańszego urządzenia, które posiada wytrzymałą baterię, to postaw na ALFA PRO-401 (fot. materiały własne)

ESONIC MQ-U310

Dyktafon w pendrive ESONIC MQ-U310 to sprzęt przeznaczony bardziej do zastosowań prywatnych, firmowych lub np. dziennikarskich. Dostępny jest w bardzo korzystnej cenie. Wyglądem przypomina standardowy pendrive, czym „wtopisz go” w otoczenie. Bateria dyktafonu pozwala na 15-18 godzin nagrywania w trybie ciągłym oraz do 15 dni w trybie czuwania. Mikrofon wychwytuje dźwięki z 10 metrów, a sprzęt może uruchamiać się po załączeniu funkcji aktywacji głosem.

Szukając urządzenia do zastosowań domowych, warto przemyśleć zakup sprzętu firmy ESONIC (fot. materiały własne)

Powyższe urządzenia to propozycje sprzętowe, w kilku różnych wariantach cenowych. Jeżeli nadal masz wątpliwości w doborze odpowiedniego sprzętu – skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać dyktafon do Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *