Sklepy detektywistyczne coraz bardziej popularne – co wpływa na ten trend?

Szpiegostwo, podsłuchy, inwigilacja i detektywistyka to pojęcia, które są nam znane już nie tylko z filmów. Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów, którzy zbierają dla nas informacje, albo montujemy ukryte kamery i pozostałe dyktafony szpiegowskie. Przekłada się to na popularność sklepów z artykułami detektywistycznymi. Dlaczego tak ciągnie nas do nich i z jakiego powodu sklepy detektywistyczne są coraz bardziej oblegane?

Sklepy detektywistyczne oferują urządzenia do inwigilacji, ale też kontrinwigilacji. Zwiększającą się popularność takich miejsc możemy zauważyć od dłuższego czasu, a pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób sięga po urządzenia szpiegowskie. Z jakiego powodu?

Polacy coraz bardziej szpiegują

Świadomość społeczna dotycząca praw człowieka, możliwości inwigilacyjnych i zabezpieczenia mienia zwiększyła się mocno w ostatnich latach. Polacy masowo korzystają z usług prywatnych detektywów, ale też prowadzą własne śledztwa. Działania te skupione są na wielu aspektach życia prywatnego i zawodowego – dotyczą zdrad w związku, przemocy domowej, zjawiska mobbingu w pracy czy podobnych.

Zabezpieczają się zarówno biznesmeni (rejestrując spotkania biznesowe na których niekiedy padają niezgodne z prawem propozycje np. płatnej protekcji), politycy (ich praca często narażona jest na liczne prowokacje i utrudnienia), jak i pracownicy oraz pracodawcy (np. przed nieuczciwymi praktykami, molestowaniem, kradzieżą w firmach itp.).

Wśród Polaków rozpoczął się bum między innymi na ukryte kamery szpiegowskie (fot. materiały własne)
Wśród Polaków rozpoczął się bum między innymi na ukryte kamery szpiegowskie (fot. materiały własne)

Oczywiście, musimy zdawać sobie sprawę, że polskie prawodawstwo ogranicza pewne ruchy, jednak coraz lepsza znajomość prawa i chęć do edukowania się sprawia, że wielu z nas działa już na własną rękę – bez pomocy prywatnych detektywów. W jaki sposób? Odwiedzając sklepy detektywistyczne i kupując ukryte kamery, pluskwy, dyktafony czy lokalizatory GPS. Chcemy się zabezpieczać, a dowody ewentualnych czynów wykorzystać w sądzie. Jak wynika z wielu badań, wzrost sprzedaży takich akcesoriów wynosi około 40 procent!

Pandemia również wpłynęła na popularność sklepów detektywistycznych. Otóż przestaliśmy ufać sobie nawzajem, a w domach pojawiło się zjawisko przemocy domowej. Pozostawieni sami sobie musimy jakoś radzić i zakładamy sprzęty szpiegowskie, by udowodnić to karane zjawisko. Warto dodać, że policja i sądy coraz częściej żądają twardych dowodów, a wśród nich są właśnie nagrania przestępstwa.

Sklepy detektywistyczne działają, bo chcemy się zabezpieczać!

Sama chęć inwigilacji drugiej osoby nie jest jednak motywacją do korzystania z asortymentu sklepów detektywistycznych. Najważniejsze jest zabezpieczenie. Mali i więksi przedsiębiorcy, osoby działające przy wartościowych patentach lub tzw. ludzie na świeczniku świetnie zdają sobie sprawę, że mogą paść ofiarą nielegalnych podsłuchów lub nagrań. Z tego powodu na popularności zyskuje tzw. kontrinwigilacja. Kupujemy więc urządzenia wykrywające podsłuch, kamery, zagłuszacze sygnału i tego typu sprzęty.

Zabezpieczenie mienia z kolei jest motywacją do instalacji lokalizatorów czy ukrytych kamer w biurach i domach. Zjawisko kradzieży znów rośnie w siłę, a my chcemy się przed tym skutecznie zabezpieczyć. Lokalizator pozwoli szybko odnaleźć ukradziony samochód, a kamery wskażą ewentualnego złodzieja. Z przymrużeniem oka możemy stwierdzić, że zabezpieczać się może nawet teściowa, która podejrzewa nieuczciwego zięcia o niecne zamiary wobec córki.

Sklepy detektywistyczne z górnej półki zapewniają również szkolenia i konsultacje z obsługi oferowanych artykułów (fot. materiały własne)
Sklepy detektywistyczne z górnej półki zapewniają również szkolenia i konsultacje z obsługi oferowanych artykułów (fot. materiały własne)

Kto korzysta z usług sklepów detektywistycznych?

Oczywiście, najczęściej artykuły detektywistyczne kupują specjaliści – służby policyjne, firmy ochroniarskie czy prywatni śledczy. Coraz więcej jest jednak osób działających na własną rękę. Nie brakuje małżonków, podejrzewających drugą osobę o zdradę. Pojawiają się zaniepokojeni rodzice, którzy podejrzewają, że niania lub przedszkolanka może znęcać się nad dziećmi. Pełno jest biznesmenów chcących chronić się przed nieuczciwymi pracownikami oraz samych pracowników, zabezpieczających się przed łamiącym przepisy pracy szefem.

Niezależnie od motywacji, pamiętaj, że podsłuchy i urządzenia inwigilujące są już wśród nas. Nie daj się złapać, zabezpiecz swoje mienie i sprawdź ofertę spy-center.pl. W naszym asortymencie mamy wiele podstawowego i profesjonalnego sprzętu inwigilacyjnego, detektywistycznego czy zabezpieczającego. To wszystko zapewni Ci spokój w pracy czy w domu, a także zwiększy komfort psychiczny. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *