Kamera szpiegowska w zegarku – poznaj jej funkcje!

Nowoczesne technologie sprawiaj, że urządzenia, z których korzystamy, są coraz mniejsze. Jednocześnie stają się one coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Taką prawidłowość można zauważyć również wśród kamer umożliwiających zebranie materiału wideo. 

Czy wiesz, jak aktualnie wyglądają kamerki szpiegowskie? W jakich sytuacjach możesz z nich skorzystać?  Co należy do zalet takiego rozwiązania?

W jakich sytuacjach przyda Ci się kamerka szpiegowska?

W jakich sytuacjach przyda Ci się kamerka szpiegowska?

Zazwyczaj używana jest do rejestrowania spotkań i rozmów. Dyskretny wygląd i wysoka jakość materiału, z którego została zrobiona, sprawia, że to przedmiot, po który sięgamy coraz częściej. Możesz ich używać do celów prywatnych, szczególnie wtedy, kiedy masz na celu zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

Warto jednak pamiętać, że zamieszczone na nich treści nie powinny być rozpowszechniane i upubliczniane. Wówczas działanie takie może być potraktowane, jako naruszenie prywatności i dóbr osobistych innych osób.

Nagrania z kamerek szpiegowskich możemy wykorzystywać do celów prywatnych. Nagrać nimi szkolenie, wykład, albo to, co dzieje się w pokoju naszych dzieci, kiedy te zostają same z opiekunką. Materiał z taki może również zostać wykorzystany, jako dowód w sprawie rozwodowej.

Kamerka w zegarku – co wziąć pod uwagę?

Kamerka w zegarku

Przed zakupem kamerki szpiegowskiej ukrytej w zegarku, jednym z ważnych aspektów, na jaki warto zwrócić uwagę, jest to, aby wygląd tego przedmiotu był bardzo zbliżony do naturalnego. Prawda nie może wyjść na jaw, nawet wtedy, kiedy ktoś będzie chciał z bliska przyjrzeć się naszemu modelowi.

Poza tym liczy się jakość takiego materiału wideo i audio. Zajrzyj do specyfikacji produktu i sprawdź dostępną rozdzielczość. Przykładowo model kamery w zegarku wzór 132 z oświetlaczem IR to: 1920 x 1080 px (rozdzielczość wideo) i 4032 x 3024 px (zdjęcia).

Bardzo ważny jest ponadto kąt widzenia takiej kamerki, a także to, jaka jest czułość mikrofonu. Świadomość zasięgu takiej kamerki to podstawa dobrze zebranego materiału. Sprawdź je, zanim zaczniesz używać swojego szpiegowskiego zegarka.

Musisz też wiedzieć, jak długo działa takie urządzenie. Czy dwie godziny nagrywania na akumulatorze będzie wystarczające?

Kamerka w zegarku – inne ważne kwestie

Przy zakupie i wyborze takiego urządzenia warto też ocenić, jaka ilość materiału może być zachowana podczas jednorazowej sesji. Czy ma on wbudowaną dodatkową pamięć? Przydatną funkcją jest dodatkowo oświetlacz podczerwony. Pozwala on na zapis zdjęć oraz filmów w ciemności.

Co oprócz kamery w zegarku?

Tajny sprzęt w zegarku to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego możesz zdecydować się na inne opcje. Niektóre z gadżetów szpiegowskich pozwalają na przekazywanie materiału na żywo. Inne są tak malutkie, że ich wielkość jest zbliżona do guzika. Można ponadto kupić sprzęt, który nagra materiał w jakości FullHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *