Rozwód dowody rozprawa

Jak skutecznie zebrać dowody rozwodowe?

Jeżeli szykujesz się do rozprawy rozwodowej, koniecznie musisz przygotować odpowiednie dowody na poparcie też zawartych w pozwie. Walka o prawa do majątku lub dzieci musi opierać się na obiektywnych materiałach, które wskazują, że współmałżonek lub współmałżonka jest winny, lub winna rozpadu pożycia małżeńskiego. W tekście wskażemy, w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie pozyskać dowody, które będą w sądzie jednoznacznie świadczyły na niekorzyść drugiej strony konfliktu.

Uwaga! Warto mieć się na baczności. Pamiętaj, że współmałżonek lub współmałżonka z pewnością będzie szukać dodatkowych dowodów wskazujących na ewentualną Twoją winę w trakcie rozprawy. Należy koniecznie uważać na to co, z kim i kiedy robimy, gdyż niekiedy może to odbić się na wynikach sporu rozwodowego i np. utracie opieki nad dziećmi. Nieuczciwi małżonkowie próbują często wmawiać drugiej stronie m.in. schorzenia psychiatryczne czy podobne.

Dowody rozwodowe – o jakich materiałach możemy mówić?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie się rozwodzą. Wiele z nich wymaga skutecznego udokumentowania w postaci dowodów. Czego możemy szukać, jeżeli chcemy rozstać się z partnerem lub partnerką?

Np. w Sądzie na pewno istotne będą wszelkie nagrania związane z agresją (słowną i fizyczną) współmałżonka wobec Ciebie lub dzieci. Krzyki, bójki, ciągły stan upojenia alkoholowego. Wszystko to warto nagrać (stosując np. podsłuch z nagrywaniem), aby przedstawić to później na sali rozpraw. Pamiętaj, że wszelkie nałogi (w tym także hazard) są ważnym powodem do rozwiązania małżeństwa przez Sądy w Polsce. Jeżeli zainstalowana w domu kamera szpiegowska wykaże, że partner wynosi np. cenne rzeczy, aby mieć za co grać – wynik rozprawy rozwodowej będzie raczej jednoznaczny.

Oczywiście, nadal jednym z najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa są zdrady. Dzisiaj mogą one przyjąć różną formę. Niekoniecznie może bowiem dochodzić do kontaktów fizycznych. Dowodami wskazującymi na zdradę partnera są oczywiście nagrania, zdjęcia, ale też SMSy, maile, wiadomości z komunikatorów internetowych i podobne.

Urządzenia, które pomogą Ci zdobyć materiały przydatne w sądzie!

Na rynku jest wiele interesujących sprzętów, które ułatwią Ci nagranie partnerki lub partnera w dwuznacznej sytuacji lub podczas napadów agresji. Jednym z takich sprzętów na pewno będzie kamera szpiegowska. Np. mini kamera do tekstu M8 EG WIFI, tekst, dokumenty, mały obiektyw cechuje się mikroskopijnymi rozmiarami, idealną jakością rejestrowanych nagrań oraz ogromnymi możliwościami. Szeroki kąt widzenia umożliwi Ci pełną kontrolę nad bieżącą sytuacją, natomiast podgląd na żywo zabezpieczy Twój dobytek lub umożliwi błyskawiczną reakcję w momencie np. zdrady partnera.

kamera ukryta M8 EG
Niewielki obiektyw kamery M8 ułatwi zarejestrowanie przemocy w rodzinie lub zdrady partnera (fot. materiały własne)

Jak zarejestrować przemoc? Tutaj pomocny może być podsłuch z nagrywaniem. Miniaturowy, płaski podsłuch nagrywający ATTO TILEREC ma tryb detekcji głosu (dzięki czemu włączy się samoczynnie, co jest ważne jeżeli np. jesteś cały lub cała w nerwach). Jego czuły mikrofon potrafi zebrać dźwięk już z odległości około 8 metrów. Niewielki rozmiar ułatwia ukrycie sprzętu, a wydajna bateria (wytrzymująca nawet 25 dni pracy) zwiększa jego zastosowanie.

podsłuch miniaturowy ATTO
Niewielki dyktafon umożliwi zarejestrowanie gróźb lub przemocy słownej ze strony partnerki lub partnera (fot. materiały własne)

Niekiedy (jak wspominaliśmy wyżej) zdrada może mieć formę wirtualną. W takim przypadku możliwe jest np. założenie specjalnej aplikacji szpiegowskiej w smartfonie, która działa jak podsłuch w telefonie. To skuteczne oprogramowanie obsługiwane przez system Android. Umożliwia nie tylko kontrolę rozmów, ale też SMS, zdjęć, a także lokalizacji. Idealnie sprawdzi się nie tylko jako sposób na pozyskanie dowodów rozwodowych, ale też np. kontrola rodzicielska.

Pamiętaj o konsultacji z prawnikiem

Niezależnie od planowanych i podejmowanych kroków, koniecznie skonsultuj się z prawnikiem. Dlaczego to tak istotne? Wedle polskiego prawa kamera szpiegowska nie zawsze jest legalna. Rejestracja partnera lub partnerki bez jego/jej zgody jest niezgodna z prawem (jeżeli np. nie uczestniczysz aktywnie w nagraniu) i może doprowadzić do pozwu z powództwa cywilnego, a także odrzucenia dowodów w sądzie podczas rozprawy rozwodowej!

Warto pamiętać jednak o tym, że rejestrowanie rozmów w formie audio i wideo, w których jesteś aktywną stroną (np. dowody przemocy wobec Ciebie) jest już dozwolone. Podobnie jeżeli działasz w stanie wyższej konieczności, rejestrując jakąkolwiek formę agresji wobec dzieci, innych bliskich lub zwierząt. Waga takich dowodów jest tak duża, że z pewnością Sąd nie odrzuci zgromadzonego materiału. Istotne jest to, że na bazie takich nagrań może nakazać prokuraturze rozpoczęcie sprawy karnej przeciwko potencjalnemu sprawcy przestępstwa.

Podsumowując możemy stwierdzić, że pod żadnym pozorem nie możesz obawiać się działania wobec osoby, która nie jest przystosowana do życia w związku małżeńskim. Zdobądź dowody zdrady lub agresji partnera lub partnerki i złóż pozew o rozwód. To zdecydowanie lepszy sposób na życie niż tkwienie w jałowym związku przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *