Sklep internetowy: Dostępny
Czas dostawy:
Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:InPost Paczkomaty 24/7 - 0,00 zł
Przesyłka kurierska - 0,00 zł
Odbiór osobisty lub inne ustalenia - 0,00 zł
Zakup w sklepie:
Łódź: Dostępny
Warszawa: Dostępny
Wrocław: Zadzwoń
Kod produktu: KAMIP-092s
Stan produktu: Fabrycznie nowy
Gwarancja: 24 miesiące
Miniaturowa kamera w judaszu Full HD z wysyłaniem WiFi w wizjerze drzwiowym oraz wbudowanym rejestratorem na kartę pamięci. Kamera z metra czy z dwóch jest nie do rozpoznania - przypomina najzwyklejszy wizjer. Nadaje się do dyskretnego podglądu na żywo tego co dzieje się przed drzwiami. Pozwala także na zapis na karcie pamięci do 128 GB.
{OK{Kamera współpracuje z systemem inteligentnego domu TUYA. Umożliwia podłączenie pod już istniejący, lub stworzenie nowego zestawu inteligentnych urządzeń (włączników, czujników, głośników, telewizorów, oświetlenia, kamer itp.) - wszystko w jednej aplikacji. Dodatkowo system umożliwia współpracę z Asystentem Google, Amazon Echo i Apple Siri,co umożliwia np. o sterowanie głosem.
}}
Rejestrator posiada moduł WiFi, który można sparować z pobliską siecią i przez Internet za pomocą protokołu P2P* mieć podgląd na żywo na telefonie komórkowym z systemem iOS lub Android. Na telefonie można także przeglądać zdalnie nagrania i przeglądać wszystkie alerty np. dzwonienia do drzwi lub detekcji ruchu.
Ustawienie podglądu na żywo jest dość proste. Po zainstalowaniu aplikacji i założeniu sobie darmowego konta - dodajemy nowe urządzenie. Program Tuya wykryje pobliską kamerkę. Po sparowaniu z Wifi kamera umożliwia podgląd na żądanie oraz automatyczne nagrywanie lub robienie zdjęć osób dzwoniących do drzwi. Detekcja ruchu umożliwia automatyczne nagrywanie każdego kto przechodzi obok drzwi.
Montaż polega na odkręceniu zwykłego judasza i w jego miejsce wsunięcie tego z kamerą. W razie potrzeby może okazać się konieczne lekkie poszerzenie otworu np. wiertłem stopniowym lub otwornicą. Następnie zakręcamy nakrętkę od strony wewnętrznej aż do oporu, dopasowując rozmiar i pilnując na podglądzie w telefonie, aby kamera była ustawiona prawidłowo. Montaż kamery w judaszu trwa tylko kilka minut.
Większość kamer WiFi przeznaczonych jest typowo do nagrywania oraz bezpośredniego podglądu na żywo. Kamery tego typu można podłączyć bezpośrednio ze smartfonem lub np. tabletem. Wszystkie tego typu kamery tworzą własną sieć Wifi i podgląd z kamery jest możliwy po przyłączeniu się do niej. Takie bezpośrednie połączenie jest możliwe zazwyczaj w zasięgu 10 - 30 m. Opcjonalnie, kamery tego typu pozwalają także na połączenie z do istniejącej sieci WiFi (np. do firmowego routera). Przy pomocy dodatkowych reapiterów można więc znacznie wydłużyć zasięg takiej kamery, która będzie wtedy widoczna wszędzie w zasięgu wewnętrznej sieci. Przeznaczenie kamer z podglądem bezpośrednim to zazwyczaj dodatkowe zabezpieczenie osoby - możliwość przekazania na zewnątrz sytuacji ze spotkania, gdzie może przydać się natychmiastowe wsparcie w razie problemów.
Drugi typ kamer, oprócz trybu bezpośredniego posiada także możliwość oglądania obrazu z kamery wszędzie, z dowolnego innego miejsca na Ziemi z dostępem do internetu. Z uwagi na to, że aby takie połączenie mogło działać, wymagane jest aby któraś ze stron (zazwyczaj kamera) posiadała podłączony internet ze stałym zewnętrznym IP z wyprowadzonymi portami, do tej pory nie było to rozwiązanie dostępne dla osób prywatnych a tylko dla większych firm z zapleczem CCTV. Producenci rozwiązali ten problem stawiając serwery pośrednie P2P ze stałym IP. Kamery łączą się z takim serwerem i pozostawiają tam obraz, a użytkownik końcowy łączy się z nim, aby ten obraz oglądać. Pozwala więc to na połączenie nawet dla osób prywatnych, bez wiedzy informatycznej i specjalistycznego internetu. Procedura uzyskania dostępu do kamery przez internet jest w takim wypadku całkiem prosta:
P2P to bardzo dobre rozwiązanie, niestety jak to zwykle bywa, to co miało ułatwiać - skomplikowało sprawę. Większość tanich kamer (zazwyczaj te poniżej 1000 zł) wstępnie działa poprzez dostęp P2P i taką opcję działania przez internet mają opisaną w dołączonej instrukcji. Należy jednak mieć świadomość, że jest to dostęp chwilowy, zazwyczaj działa jedynie przez kilka miesięcy, dopóki producent nie wyłączy darmowych serwerów wsparcia co zdarza się bardzo często. Droższe kamery, np. modele firmy LawMate z przeznaczeniem do monitoringu mają oczywiście zapewnione wsparcie serwerów P2P na cały okres życia sprzętu*. Prosimy także pamiętać, że P2P wymaga stałego przesyłu obrazu (nie zależnie czy patrzymy czy nie) na serwery producenta, co zwiększa znacznie obciążenie sieci. Sporo prywatnych dostawców internetu blokuje przesył z takich kamer, na co także nie mamy wpływu.
Istnieją także rejestratory oraz kamery trzeciego typu z opcją podłączenia do sieci przewodowej ethernet lub sieci bezprzewodowej WiFi posiadające własny wbudowany serwer, niezależny od zewnętrznych serwerów producentów. Tego typu połączenie jest częściej spotykane w firmach w typowych systemach CCTV. Wymaga zazwyczaj specjalnego routera, ustawień routera, wyprowadzenia portów komunikacyjnych, odpowiedniej umowy z operatorem internetu (na tak zwane stałe IP). Rejestratory te (np. BCS) umożliwiają podgląd na żywo z tabletu, komputera lub smartfona - z dowolnego punktu na Ziemi bez pośredników i ryzyka, że producent wyłączy wsparcie P2P i coś przestanie działać.
Procedury uzyskania dostępu bezpośrednio przez IP, bez pośrednictwa serwerów P2P nie jesteśmy w stanie tutaj opisać. Zależy ona od konkretnego sprzętu, rodzaju posiadanego routera i umowy z operatorem. Zachęcamy do kontaktu z monterami telewizji przemysłowej, którzy zawodowo zajmują się wyprowadzaniem kamer na zewnątrz sieci.
*przeciętnie okres życia i wsparcia sprzętu elektronicznego określa się na nie mniej niż 2 lata, chyba, że producent wyraźnie zaznaczył inaczej.
Świetnie się sprawdza na dokuczliwych sąsiadów