Spy Center - sklep detektywistyczny Spy Center Kontakt:
Adres: ul. Okoniowa 5 pawilon 3 91-498 Łódź ,
Tel:+48 792 007 007, E-mail: sklep@spy-center.pl

Strona główna » Odzyskiwanie danych

Wybierz kategorię

Informacje

 • 25 Lat
 • Darmowa dostawa
 • Przelewy24
 • karta

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych SpyCenter usługa

 
Odzyskiwanie danych w Spy-Center

 
Żyjemy w dobie informacji gdzie odzyskiwanie danych ma bardzo duże znaczenie. Zgromadzone przez nas dane mogą okazać się bardzo cenne. Niezależnie czy są to zdjęcia z wakacji, ważne dla nas dokumenty, czy kontakty w naszym telefonie których ponowne pozyskanie jest niemożliwe albo wymagać będzie wkładu ogromnej pracy i czasu, ich utrata na pewno będzie dla nas bardzo bolesna.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów postanowiliśmy uruchomić w naszej firmie dział odzyskiwania danych. Jako sklep detektywistyczny mamy świadomość że utracone przez Was dane niejednokrotnie mogą być dowodem w sprawie postępowania sądowego jak i w prowadzonych przez detektywów śledztwach. W naszym laboratorium pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem (dla których odzyskiwanie danych jest pasją) oraz biegli sądowi których opinia podczas toczącej się sprawy może okazać się przeważająca.

 

Pobierz formularz
Pobierz cennik i sprawdź warunki usług odzyskiwania danych w sklepie SpyCenter. Cennik w formacie PDF (do odczytu może być wymagany program, np. darmowy Acrobat Reader, Google Docs lub WPS Office).
Pobierz formularz
Poprawnie wypełniony formularz jest podstawą do przyjęcia nośnika do analizy i rozpoczęcia procedury odzyskiwania danych. Konieczność wypełnienia formularza wynika on bezpośrednio z przepisów dot. przetwarzania danych.

 
 
Odzyskiwanie danych SpyCenter telefon pamięć

 
Odzyskiwanie zdjęć z telefonu - odzyskiwanie zdjęć z karty

 
Jedną z najczęściej zlecanych nam rzeczy jest odzyskiwanie utraconych zdjęć czy dokumentów. Zasadniczo procedura ta niewiele różni się od procesu odzyskania jakichkolwiek innych danych natomiast udaje się ją przeprowadzić nawet na nośnikach w których nie udaje się przywrócić systemu plików. Ważne, aby zaznaczyć w formularzu interesujący nas rodzaj danych. Odzyskiwanie zdjęć z telefonu bardzo często kończy się powodzeniem.
 

 

Odzyskiwanie danych z telefonu

 
Odzyskiwanie danych z telefonu jest procesem bardzo skomplikowanym. Na jego wynik ma wpływ wiele czynników - jednym z głównych jest stan urządzenia jakie trafi do laboratorium. Jeżeli telefon jest mocno uszkodzony może się to okazać bardzo trudne lub niemożliwe. Jeżeli układ pamięci jest sprawny nasi technicy potrafią dostać się do niego z pominięciem pozostałych podzespołów. Proces taki nazywamy odzyskiwaniem danych z telefonu metodą Chip-off. Oznacza to nic innego jak wylutowanie układu pamięci z telefonu i odczytanie go za pomocą specjalnego programatora. W przypadku telefonów sprawnych cała procedura jest dużo prostsza i mniej ryzykowna, w takim przypadku największy wpływ na powodzenie ma wersja systemu operacyjnego zainstalowanego w telefonie.
 

Odzyskiwanie danych SpyCenter dyski twarde

 
Odzyskiwanie utraconych danych z dysku oraz odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

 
W przypadku odzyskiwania utraconych danych z dysku twardego sprawa wygląda dość podobnie jak w przypadku odzyskiwania danych z telefonu. Tutaj również ogromny wpływ na powodzenie takiego procesu będzie miał stan dostarczonego do nas nośnika. Dyski talerzowe są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne i mogą wymagać wymiany poszczególnych podzespołów takich jak chociażby głowica. Zdarza się, że same talerze muszą zostać przeniesione do tak zwanej komory bezpyłowej gdzie wymienia się wszystkie podzespoły w danym dysku. Jeżeli natomiast chodzi o dyski elektroniczne (SSD, itp.) wszystko zależy od sprawności układów pamięci.

 
Odzyskiwanie danych SpyCenter karty pamięci

  

Odzyskiwanie danych z kart pamięci

 
Jeżeli nośnikiem naszych danych jest karta pamięci (najczęściej wykonujemy odzyskiwanie danych z kart pamięci SD) odzysk prowadzony jest na dwa sposoby. Pierwszy to podłączenie karty do komputera i próba odbudowania systemu plików znajdujących się na niej. Drugi sposób jest już niestety dużo trudniejszy – to proces powolnego ścierania wierzchniej warstwy karty w celu dostania się do jej elementów. Umożliwia to odbudowanie połączeń znajdujących się na karcie pamięci. Ta metoda odzyskiwania danych jest jedyną opcją kiedy karta nie jest wykrywana przez urządzenie lub komputer.

 

Odzyskiwanie plików

 
Proces odzyskiwania plików np. w przypadku ich skasowania jest dużo prostszy niż w przypadku odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku. W tym przypadku potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie oraz wiedza techników. Nie ma znaczenia czy jest to odzyskiwanie danych z kart SD czy odzyskiwanie danych z komputera.

 

Jak długo trwa odzyskanie danych

 
Proces odzyskiwania danych tak naprawdę uzależniony jest od wielu czynników. Głównym z nich jest stan nośnika. Z urządzeń uszkodzonych dane przeważnie odzyskuje się dłużej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie nośnika hasłem lub kodem. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje skontaktuj się z naszym specjalistą.


Trwałe kasowanie danych - bez możliwości odzysku w profesjonalnym laboratorium

 
W naszej ofercie znajdziesz również usługę polegającą na trwałym i nieodwracalnym kasowaniu danych z nośników takich jak: dyski twarde (HDD, SSD, Hybrydowe) karty pamięci, telefony, tablety czy pendrive. Usługa ta znajduje swoje zastosowanie głównie w firmach i dużych korporacjach gdzie kładzie się nacisk na bezpieczeństwo danych, ale może być również przydatna dla osób prywatnych chcących przekazać swój stary nośnik osobom trzecim mając jednocześnie pewność że nic co było na nim zapisane nie wpadnie w niepowołane ręce. Trwałe kasowanie danych daje pewność że każda próba odzyskania materiałów z tych nośników, nawet w profesjonalnym laboratorium, zakończy się niepowodzeniem.
 

 

Z jakich nośników można wykonać odzyskiwanie danych

 
Usługę można wykonać na różnego rodzaju nośnikach, takich jak:
 

 • Odzyskiwanie danych z dysków twardych takich jak: dyski magnetyczne HDD, dyski SAS, hybrydowe, SSD typu SATA, SSD typu mSATA, SSD typu M.2 oraz dyski PCI Express)
 • Odzyskiwanie danych z kart pamięci takich jak: CompactFlash (CF),Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC),Memory Stick (MS), SmartMedia (SM),Picture Card (xD) T-Flash (znane jako microSD) i inne.
 • Odzyskiwanie danych z telefonów takich jak: telefony, (z systemami Apple (iOS), Android, Windows Phone, Windows Mobile, Blackberry OS, Symbian, Tizen, Harmony OS) oraz tabletów i palmtopów
 • Urządzenia posiadające pamięć wbudowaną (aparaty fotograficzne, dyktafony, pendrive)

 

Gwarancja bezpieczeństwa i poufności

 
W dbałości o dobro naszych klientów nasza firma zobowiązuje się do zachowania pełnej poufności. Nośniki do nas dostarczone są odczytywane tylko w celu odzyskania danych, a laboratorium nie dokonuje ich interpretacji.


Jak wygląda odzyskiwanie danych w Spy-Center

 
Aby rozpocząć proces odzysku danych w naszej firmie należy wypełnić odpowiedni formularz który znajdziesz na naszej stronie poniżej. Jeżeli formularz masz już wypełniony, następnym krokiem będzie przekazanie nam nośnika. Możesz to zrobić osobiście w jednym z naszych salonów lub wysyłkowo. Aby uchronić urządzenie przed wstrząsami, niezależnie od tego jaki nośnik chcesz do nas dostarczyć, pamiętaj o jego starannym zabezpieczeniu. Użyj dużej ilości wypełniacza takiego jak np. pogniecione gazety czy folia bąbelkowa. Wyjątkowo delikatne są dyski twarde HDD lub hybrydowe - o te musimy zadbać najbardziej. Gdy nośnik do nas dotrze otrzymasz wstępną wycenę do zatwierdzenia oraz informacje o rozpoczęciu odzyskiwania danych. Po zakończeniu procesu skontaktujemy się z tobą w celu przekazania danych oraz zwrotu nośnika.
 

 

Porady

 

 • Aby jak najbardziej zwiększyć prawdopodobieństwo odzyskania utraconych danych, wyłącz urządzenie i zaprzestań jego użytkowania, dzięki temu zapobiegniesz nadpisaniu obszarów pamięci w których były one przechowywane, co umożliwi ich odzysk. W przypadku urządzeń działających w oparciu o karty pamięci pamiętaj aby wyjąć ją z urządzenia.
 • Nie korzystaj z amatorskich programów do odzysku danych, bardzo często instalują się one na nośniku z którego odzysk ma zostać wykonany, co powoduje nadpisanie pamięci i uniemożliwia odzyskanie plików.
 • Przed wysłaniem do nas nośnika upewnij się że jest on wyłączony (wyjmij z niego baterie, jeżeli jest taka możliwość) oraz pamiętaj o bardzo dokładnym zabezpieczeniu go na czas wysyłki.
 • W przypadku odzyskiwania danych z dysku (komputera) ważne jest że jeżeli nie czujesz się na siłach aby wyciągnąć dysk możesz dostarczyć do nas całe urządzenie.
 • W przypadku urządzeń mobilnych podanie do nich hasła lub kodu zabezpieczającego przyspieszy proces odzyskania danych jak i będzie miało wpływ na zmniejszenie kosztów wykonania usługi.
 • Jeżeli odzysk ma być wykonany na potrzeby sądowe poinformuj o tym w naszym formularzu
 • Jeśli nośnik nie uruchamia się lub jest niewidoczny w komputerze zaznacz w formularzu czy interesuje Cię tylko dostęp do zapisanych na nim plików czy również poszukujesz danych wcześniej na nim skasowanych

 

 
Pamiętaj że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy to w przypadku odzyskiwania danych z komputera czy jakiegokolwiek innego nośnika zawsze możesz skontaktować się z naszym specjalistą pod numerem telefonu 666 999 035 który z pewnością odpowie na wszystkie twoje pytania.

 

 
Strona główna


Płatności błyskawiczne Przelewy24 Płatności Online SpyCenter Płatności kartą w sklepie

© Spy Center™ Szpiegowskie sklepy detektywistyczne Łódź, Warszawa, Wrocław  |  Oprogramowanie sklepu Spy: Shop Gold
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Sklep wykorzystuje pliki cookies aby zapamiętać ustawienia, koszyk oraz dla statystyk.
USTAWIENIA
AKCEPTACJA
Pomoc na czacie Helpdesk

Przydatne odnośniki

Wybierz kategorię


Wybierz kategorię

Informacje

 • 25 Lat
 • Darmowa dostawa
 • Przelewy24
 • karta