Zagłuszacz podsłuchów, zagłuszanie GPS / GSM

Zagłuszacz – co to takiego?

Zagłuszacz tworzy swego rodzaju zaporę ochronną zabezpieczającą obszar w promieniu nawet parudziesięciu metrów. Zagłuszacz wysyła fale radiowe z szumem o dużej mocy, które sprawiają, że wszystkie odbiorniki są w stanie odbierać tylko ten szum. Sprawia to, że podsłuchy, lokalizatory, kamery a nawet telefony, internet, czy myszki bezprzewodowe przestają działać. Urządzenia te wyglądają zazwyczaj jak czarne skrzynki z wieloma antenami. W większości są przeznaczone do użytku ręcznego, występują jednak także zagłuszacze montowane na ramię, plecakowe, walizkowe, stacjonarne montowane na ścianach lub takie montowane na pojazdach.


Komu może przydać się zagłuszacz?

Bezpieczeństwo firmy to w dzisiejszych czasach rzecz niezmiernie ważna. Obok procedur bezpieczeństwa informacji, funkcjonuje szereg działań prewencyjnych, które mogą skutecznie uniemożliwić nieautoryzowany wyciek informacji. Jednym ze sposobów na prewencyjne podejście do możliwości podsłuchiwania jest własnie zagłuszacz. Generuje on szum radiowy w pasmach częstotliwości wykorzystywanych przez nadajniki podsłuchowe, telefony komórkowe, nadajniki GPS oraz transmisję Wi-Fi i bluetootch tym samym uniemożliwiając ich prawidłowe funkcjonowanie.

Zagłuszacze przydają się także osobom obawiającym się o śledzenie własnego pojazdu. Są w stanie skutecznie uniemożliwić działanie większości lokalizatorów co w wypadku kurierów, czy firm przewozowych może uniemożliwić planowany atak połączony z kradzieżą. Bandyci bardzo często podkładają lokalizatory aby namierzyć trasy przejazdowe cennych ładunków.

Dodatkowo zagłuszacze są nieocenione w przypadku wspomagania wykrywania podsłuchów gsm i lokalizatorów. Zagłuszanie sygnału powoduje, że urządzenia te zwiększają swoją moc i próbują połączyć się z bazą odbiorczą dużo intensywniej niż zazwyczaj. Nagłe wyłączenie zagłuszania może spowodować, że nawet nieaktywne podsłuchy GSM oraz lokalizatory zdradzą swoją obecność przez i przez ładnych parę sekund zaczną nadawać aby połączyć się z operatorem.


Zagłuszacz podsłuchów i lokalizatorów a polskie prawo

Niestety w przepisach polskich jak i unii europejskiej zabronione jest wprowadzanie do obrotu publicznego oraz używanie zagłuszaczy. Będąc osobą prywatną co prawda zagłuszacz można posiadać, podobnie jak antyradar, ale za jego użycie bez zezwolenia grozi poważna grzywna finansowa.

Legalnie zagłuszaczy mogą używać jedynie służby policyjne i wojskowe, oraz organizacje państwowe / publiczne. Przykładem może być saper. Użycie zagłuszacza powoduje, że bomba nie może być detonowana zdalnie. Także policja może korzystać z zagłuszaczy dużej mocy aby odciąć komunikację przestępców.

Przepisy o zakazie używania zagłuszaczy zostały wprowadzone z uwagi na pewne skutki uboczne używania takich generatorów fal radiowych. Zagłuszacze przede wszystkim przekraczają wszelkie normy nadawania ustalone dla urządzeń bezprzewodowych. Nie chodzi nawet o ludzkie zdrowie (fale radiowe są wszechobecne i nie udowodniona na chwilę obecną ich bezpośredniej szkodliwości), zwyczajnie zakłócają działanie urządzeń bezprzewodowych w okolicy. Ot sąsiadowi mogą przestać działać myszka bezprzewodowa, czy też internet WiFi i może być to potraktowane jako celowe nękanie. Skutki mogą być jednak poważniejsze. Zostawiony w pojeździe zakłócacz sygnałów może utrudnić akcję ratunkową straży pożarnej, gdyż przestaną działać krótkofalówki.


Legalne zagłuszanie podsłuchów

Każdy może legalnie użyć i używać tak zwanych zagłuszaczy akustycznych. Zagłuszacze akustyczne oraz wszelkiego typu generatory akustyczne nie tylko uniemożliwiają normalną pracę urządzeń nagrywających i podsłuchowych, ale także stanowią doskonałe uzupełnienie wykrywaczy podsłuchów. Generatory tworząc sygnał zbliżony do ludzkiej mowy aktywują wszelkie podsłuchy z funkcją VOX (uruchamianym głosem) – sprawiając, że te zaczynają nadawać i stają się one widoczne dla wykrywaczy.

Zagłuszacze akustyczne oprócz zagłuszania samych pluskiew podsłuchowych są skuteczne także, na wszelkiego typu mikrofony kierunkowe, podsłuchy sejsmiczne przez ścianę oraz szpiegowskie dyktafony. Oczywiście mają one swoje wady. Często da się usłyszeć jak działają i nie pomogą w wypadku lokalizatorów, a także są najbardziej skuteczne jeżeli znamy potencjalny kierunek z którego jesteśmy podsłuchiwani. Jednak w większości są to zagłuszacze całkowicie legalne, skuteczne i o wiele tańsze. Najtańszym rozwiązaniem w naszej ofercie jest płyta Biały Szum 49 zł umożliwiająca stworzenie skutecznej ochrony przy pomocy urządzeń odtwarzających muzykę, które mamy w domu czy biurze czy nawet w samochodzie. Po odtworzeniu np. na komputerze czy wieży stereo w pomieszczeniu – skutecznie wzbudza podsłuchy (ułatwiając ich wykrycie) i dodatkowo nie pozwala zapisywać rozmów – stają się one zaszumione. Co więcej osobie podsłuchującej może się zdawać, że traci zasięg lub słabnie bateria, nie zorientuje się łatwo, że podsłuch jest zagłuszany.


Oferta sklepu SpyCenter

Jeżeli interesuje Państwa temat zagłuszaczy oraz zabezpieczeń przed podsłuchami, lokalizatorami czy kamerami – oczywiście zapraszamy do kontaktu ze sklepem SpyCenter pod numerem 883 065 439 lub przez email: zamowienie@spycenter.plPostaramy się nikogo nie zostawić bez pomocy. Zapraszamy także uprawnione firmy  instytucje, w ofercie sklepu posiadamy wiele typów zagłuszaczy w tym ręczne do 6W z ośmioma antenami i zasięgiem do 30 m.


Jak wygląda zagłuszacz?

Z uwagi na to, że zagłuszacze nie są dostępne w sklepach, nie są też wyświetlane w ofertach, znaczna część naszych czytelników mogła nigdy się z nimi nie spotkać. Poniżej prezentujemy galerię, popularnych modeli zagłuszaczy ręcznych:

Zagłuszacz kieszonkowy JMR-120B
Zagłuszacz kieszonkowy JMR-120B

 

Ręczny generator częstotliwości, zagłuszacz J620 o mocy 2,5W
Ręczny generator częstotliwości, zagłuszacz J620 o mocy 2,5W

 

Zagłuszacz ręczny J660 o mocy 5W z 6-cioma antenami
Zagłuszacz ręczny J660 o mocy 5W z 6-cioma antenami

 

Profesjonalny generator częstotliowści, 8 anten, 5,5W, zagłuszacz 860YTA
Profesjonalny generator częstotliowści, 8 anten, 5,5W, zagłuszacz 860YTA

 

Profesjonalny generator częstotliowści, 8 anten, 6W, zagłuszacz 850YTA
Profesjonalny generator częstotliowści, 8 anten, 6W, zagłuszacz 850YTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *