Zabezpieczenia dla kobiet – jak chronić się przed molestowaniem i agresją?

Statystyki przedstawione przez Fundację STER wskazują, że ponad 20 procent kobiet doświadczyło w Polsce próby gwałtu, a aż 80 procent spotkało się z molestowaniem seksualnym. Z kolei 80 procent ofiar przemocy domowej to właśnie panie. W jaki sposób kobieta powinna chronić się przed takimi procederami? Czym są skuteczne zabezpieczenia dla kobiet?

Zagrożeń dla kobiet jest wiele – od molestowania i nagabywania seksualnego, przez stalking i mobbing w pracy, po gwałt. Często zdarza się również szantaż emocjonalny, przemoc w rodzinie czy realne groźby uprowadzenia dziecka, w przypadku spraw o przydzielenie opieki nad dzieckiem (a niekiedy próby pozbawienia praw rodzicielskich ojca, z powodu agresji czy alkoholizmu). Z tego względu odpowiednie zabezpieczenia dla kobiet mają niebagatelną rolę.

W tym tekście wskażemy na rodzaj zabezpieczenia prewencyjne, które gwarantują, że oprawca nie uniknie kary. Możesz stosować je zarówno w domu jak i w pracy, bez obawy o swoje zdrowie lub życie.

Skuteczne zabezpieczenia dla kobiet to?

Postanowiliśmy podzielić zabezpieczenia dla kobiet na dwie grupy. Pierwsza związana jest z ochroną własnego bezpieczeństwa, a druga sprowadza się do skutecznego zabezpieczenia losu dzieci. W pierwszej grupie znajdują się dyktafony, podsłuchy i ukryte kamery. Pamiętaj, żeby przed przystąpieniem do działania skonsultować się z prawnikiem, ze względu na obowiązujące w Polsce nieprecyzyjne przepisy dotyczące rejestrowania osób trzecich!

Najlepsze do biura i na zewnątrz

Na początku przedstawimy sprzęt, który pomoże udowodnić kobiecie, że w miejscu pracy lub poza miejscem zamieszkania doszło do molestowania, mobbingu lub innych, zakazanych przez prawo procederów oraz przestępstw.

Zaproponujmy podsłuchy nagrywające. To urządzenia działające jak dyktafony, najczęściej ukryte w rzeczach codziennego użytku. Są dyskretne, czułe i pomogą zdobyć dowody na przestępcze działanie szefa lub współpracownika. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdzi się dyktafon ukryty w zawieszce, damskim wisiorku oraz podsłuch nagrywający w długopisie D76.

Pierwszy ze sprzętów ma funkcję detekcji głosu, dzięki czemu samoistnie włączy się po rozpoznaniu mowy. Umożliwia nagranie nawet 40 godzin. Czuły mikrofon (zasięg do 10 metrów) ułatwi Ci zarejestrowanie np. gróźb karalnych z dalszej odległości. Sprawdzi się również w zastosowaniu domowym – osoba, która dopuszcza się przemocy domowej nie zorientuje się, że w pudełku z biżuterią leży dyktafon, a nie broszka do naszyjnika.

Broszka na szyi to świetne zabezpieczenie dla kobiet, które mogą paść ofiarą molestowania lub mobbingu! (fot. materiały własne)
Broszka na szyi to świetne zabezpieczenie dla kobiet, które mogą paść ofiarą molestowania lub mobbingu! (fot. materiały własne)

Z kolei akumulator wbudowany do podsłuchu w długopisie umożliwia 9 godzin ciągłego rejestrowania rozmów. Jest bardzo prosty w użyciu i wystarczy dyskretne przyciśnięcie włącznika, a urządzenie zacznie nagrywać dźwięk (z maksymalnej odległości 5 metrów). Taki sprzęt w biurze na pewno nie będzie wzbudzał podejrzeń!

Zabezpieczenia dla kobiet
Długopis z nagrywaniem dźwięku jest prostu w obsłudze i pozwoli na natychmiastowe rejestrowanie np. gróźb karalnych (fot. materiały własne)

Zabezpiecz się w domu i podczas powrotu z pracy!

Do zastosowania w domu lub zabezpieczenia się w czasie powrotu z pracy, imprezy czy spaceru polecamy ukryte kamery. To urządzenia, które dyskretnie zarejestrują obraz wysokiej jakości, który można wykorzystać następnie na policji lub – w ostateczności – w sądzie.

Jeżeli motywacją do rejestrowania jest przemoc, to najlepiej jeżeli nowy przedmiot nie będzie w żadnym wypadku wzbudzał zainteresowania napastnika. Polecamy więc kamerę szpiegowską P-139 ukrytą w długopisie. Sprzęt nagrywa obraz w jakości FullHD, dostępny jest w atrakcyjnej cenie, a dodatkowo jest bardzo łatwy w obsłudze – nawet w stresujących sytuacjach. Na jednym ładowaniu czas jego pracy to 1,5 godziny, jednak wystarczy, że włączysz go w odpowiednim momencie, nagrywając napastnika.

Dla osób, które lubią aktywny tryb życia polecamy zegarek na rękę SMARTBAND RH-45. Akumulator tego sprzętu pracuje przez 2 godziny, a rejestrator nagrywa obraz w jakości 1920 x 1080 pikseli. Również jest bardzo łatwy w obsłudze i nie rzuca się w oczy postronnych.

Smartband to skuteczna ochrona dla aktywnych pań. Błyskawicznie nagra wideo z niebezpiecznej sytuacji! (fot. materiały własne)
Smartband to skuteczna ochrona dla aktywnych pań. Błyskawicznie nagra wideo z niebezpiecznej sytuacji! (fot. materiały własne)

Pamiętaj, aby zabezpieczyć dzieci

W przypadku, gdy masz podejrzenia, że Twoje dzieci mogą być w niebezpieczeństwie i grozi im np. porwanie, postaw na nowoczesną technologię. Najmłodsi z pewnością będą zadowoleni z prezentu, jakim może być miniaturowy lokalizator L23 w zegarku z funkcjami smartwatch. Ogromną zaletą urządzenia jest fakt, że wskazuje lokalizację osoby z dokładnością do 5 metrów oraz nawet 5 dni pracy w trybie czuwania. Sprzęt raportuje położenie dziecka na specjalny system, do którego dostęp będziesz miała ze swojego smartfona.

Smartwatch dla dziecka – spokój dla Ciebie! (fot. materiały własne)

Co ważne, L23 zachowuje pełną funkcjonalność nowoczesnego zegarka smartwatch. W sytuacji zagrożenia, z pewnością pomoże odszukać zaginione dziecko – nie tylko w przypadku porwania, ale też np. gdy to się zgubi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *