Wykrywacze podsłuchów wyłapują fale radiowe i GSM (fot. wikipedia)

Wykrywacze podsłuchów – jak nie dać się podsłuchać?

Badania pokazują, że coraz więcej Polaków sięga po podsłuch. Motywacją jest udowodnienie zdrady, kradzieży lub chęć zdobycia poufnych informacji. Jeżeli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianym wypływem informacji, to wykrywacze podsłuchów są dla ciebie.

Większość podsłuchów będzie kompletnie niewidoczna gołym okiem. Fachowy montaż urządzeń do nasłuchu sprawi, że kompletnie „zanikną” one w przestrzeni domu czy biura. Niekiedy podsłuchem może być przedmiot codziennego użytku. Z odnalezieniem takich sprzętów poradzą sobie wyłącznie wykrywacze podsłuchów.

Już na początku przestrzegamy jednak przed chińskimi podróbkami. Najczęściej ich skuteczność jest bardzo niewielka i wzbudzają fałszywe alarmy.  Jeżeli chcesz skutecznie wykrywać podsłuchy, to zainwestuj w lepiej wykonany i działający sprzęt!

W jaki sposób działają wykrywacze podsłuchów?

Zanim pokażemy ci modele, które mogą się u ciebie sprawdzić, zobacz jak działają wykrywacze podsłuchów. Dla zasady – ich działanie jest w większości modeli podobne.

Podsłuch, w zależności od jego typu, emituje impulsy radiowe, pole magnetyczne i fale. Wykrywacze podsłuchów bazują na tych symptomach i wykrywają transmisje radiowe z dużą dokładnością. Bardziej zaawansowane modele potrafią dodatkowo wykryć trudniejsze podsłuchy GSM, lokalizatory i kamery.

Zakres możliwości wykrywacza zależy od jego rozbudowania technicznego. Urządzenia do amatorskiego wykorzystania nie poradzą sobie np. z podsłuchami gsm i mogą częściej generować fałszywy alarm, reagując na zwoje kabli w ścianach, albo mikrofalówki. Bardziej profesjonalne sprzęty z prawie stuprocentową dokładnością wykryją podsłuch, jednak ich cena jest dużo wyższa.

Jakie wykrywacze podsłuchów się sprawdzą?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do wykrywania podsłuchów. Choć ich przeznaczenie jest takie same, to różnią się możliwościami, skutecznością, zakresem funkcji i… ceną. Poniżej prezentujemy ci kilka modeli, które mogą sprawdzić się w pracy.

Na początku sprawdźmy wykrywacz N-018. To sprzęt, który świetnie nadaje się do podstawowych i prostych prac, oraz amatorskiego wykorzystania. Potrafi wykrywać urządzenia radiowe i GSM. Świetnie radzi sobie z rozpoznaniem impulsowych transmisji radiowych, w tym zakresy CDMA i WDCMA. Dodatkowym atutem jest czujka magnetyczna na lokalizatory oraz laserowy mechanizm wykrywania kamer.

ZOBACZ: Zabezpieczasz podsłuch? Zabezpiecz też dokumenty!

N-018 to sprzęt stosunkowo niedrogi. Do jego odpowiedniego działania niezbędna jest precyzyjna kalibracja. W ten sposób unikniesz fałszywych alarmów i niezbyt skutecznego wskazywania miejsca podsłuchu. Poza wykrywaniem standardowych podsłuchów, radzi sobie również z małymi pluskwami, kamerami i lokalizatorami GPS. Zakres jego działania ograniczony jest od 1 MHz do 8GHz, dlatego do bardziej zaawansowanych prac może to nie wystarczyć.

Wykrywacz podsłuchu N-018 to ciekawe rozwiązanie budżetowe, które sprawdzi się przy podstawowych działaniach (fot. Materiały własne)
Wykrywacz podsłuchu N-018 to ciekawe rozwiązanie budżetowe, które sprawdzi się przy podstawowych działaniach (fot. Materiały własne)

Są też bardziej zaawansowane!

Bardziej rozbudowanym urządzeniem jest wykrywacz podsłuchów PROTECT 1216. To uznany na światowym rynku model. Jego ogromną zaletą jest bardzo duży zakres działania (aż do 12 GHz), ponieważ to pozwala na ogromną skuteczność w pracy. Ma wbudowane trzy anteny, w wyniku czego zwiększają się możliwości urządzenia.

Dzięki wbudowanym wyświetlaczom OLED, działanie na wykrywaczu będzie proste i czytelne. Bez problemu zlokalizujesz wykryty podsłuch. Wbudowany, 48 stopniowy próg alarmowy pozwoli ci uniknąć fałszywych zdarzeń.

Sprzęt świetnie nadaje się zarówno do wykrycia standardowych podsłuchów, jak i nadajników kwarcowych, hybrydowych, GSM, UMTS, DECT czy działających na podstawie Bluetooth i Wifi. To dlatego pozwoli również na wykrycie telefonów, systemów kamer ale i lokalizatorów opartych na technologii GPS połączonych z GSM.

Najbardziej rozwiniętym modelem, który świetnie sprawdzi się u profesjonalistów jest JJN WAM-108T 14 GHZ. Jego czułość pozwala wykryć podsłuchy nawet z odległości 50 metrów z bardzo precyzyjnym wskazaniem miejsca. Jest świetnie wykonany, a dzięki temu możesz pracować z nim w każdych warunkach. Jego zakres pracy to natomiast aż 14 GHz, dlatego sprawdzi się w powierzonej mu misji!

Szukasz zaawansowanego i profesjonalnego wykrywacza? JJN WAM-108T 14 GHZ jest właśnie dla Ciebie! (fot. Materiały własne)
Szukasz zaawansowanego i profesjonalnego wykrywacza? JJN WAM-108T 14 GHZ jest właśnie dla Ciebie! (fot. Materiały własne)

Jak wspomniany wcześniej model PROTECT, jest równie wszechstronny, dlatego wykryje każdy typ podsłuchu. Co więcej, jego ogromną zaletą jest funkcja LiveScan. Dzięki niej w łatwy sposób wykryjesz nadajniki, które emitują tylko bardzo krótki sygnał w odstępach czasu. Wbudowany wyświetlacz pozwoli ci zapisać do 4000 zdarzeń, które z pewnością bez problemu przeniesiesz na ekran komputera.

Określ swoje potrzeby

Przed zakupem wykrywacza podsłuchu określ swoje potrzeby. Nie zawsze niezbędny będzie ci zaawansowany sprzęt, dlatego postaw na funkcje, które mogą być przydatne w twoim działaniu. W sklepie detektywistycznym spy-center.pl znajdziesz zarówno sprzęt dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Reasumując, jeżeli masz wątpliwości, który wykrywacz będzie dla ciebie, skontaktuj się z nami, a doradzimy ci w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *