Wykrywacz JJN WAM 108t (fot. materiały własne)

Wykrywacz JJN WAM 108t – test sprzętu!

Badania pokazują, że w Polsce coraz częściej dochodzi do przestępstw z wykorzystaniem różnego rodzaju lokalizatorów, nadajników GSM, podsłuchów i kamer bezprzewodowych. Urządzenia te służą prawdopodobnie do nielegalnego pozyskiwania tajnych informacji, czy bezprawnego zdobycia nielegalnych materiałów, które przestępca może wykorzystać do szantażu. Wykrywacz JJN WAM 108t z pewnością pozwoli przed tym ochronić.

Wykrywacz JJN WAM 108t to profesjonalny sprzęt, który pozwoli na szeroki zakres pracy. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że to jeden z najbardziej fachowych wykrywaczy, które są dostępne na rynku. Poznaj lepiej jego możliwości i specyfikację

Jakie funkcje ma wykrywacz JJN WAM 108t?

Kupując profesjonalny wykrywacz, chcesz na początku skupić się na jego możliwościach. To ważne, bo nie każde urządzenie będzie nadawać się do konkretnej pracy. Wykrywacz JJN WAM 108t daje jednak bardzo szerokie spektrum możliwości, intensywnie działając na rzecz miana „wszechstronnego” sprzętu. Działa przy wykrywaniu podsłuchów analogowych i cyfrowych. Bardzo dobrze radzi sobie przy trudniejszych urządzeniach kwarcowych i hybrydowych.

Urządzenie pozwala na wykrycie krótkotrwałych sygnałów, charakterystycznych dla komunikacji w sieciach GSM. Jego ogromną zaletą jest czułość, co przekłada się na dokładność wykrywania. Specjaliści wykorzystują wykrywacz JJN WAM 108t głównie, jako wykrywacz podsłuchów GSM i lokalizatorów. Umożliwia to skanowanie sygnałów AM, FM, WFM, GSM, UMTS, CDMA, 3G, 4G czy LTE.

Sprzęt funkcjonuje na częstotliwościach pomiędzy 1Mhz i 14 Ghz. Jako, że zdecydowana większość urządzeń szpiegujących funkcjonuje właśnie w tym zakresie, to z pewnością nie ma możliwości, żeby gdzieś taki sprzęt się „uchował”. Skanowanie fal odbywa się bardzo szybko, co pozwoli ci błyskawicznie przystąpić do kolejnych czynności służbowych a także złapać nawet profesjonalne podsłuchy szybko wysyłające dane.

Choć głównym przeznaczeniem wykrywacza JJN WAM 108t są podsłuchy i nadajniki, to skutecznie radzi sobie również przy kamerach bezprzewodowych (w najpopularniejszych pasmach 2,4 Ghz i 5Ghz) oraz jako wyszukiwacz telefonów komórkowych. Nie jest to jednak jego docelowe przeznaczenie.

Jak pokazuje praktyka, sprzęt wykrywa nieautoryzowane transmisje radiowe nawet do odległości 50 metrów. Musisz jednak pamiętać, że wraz ze zwiększeniem dystansu, jego skuteczność spada.

Ogromną zaletą wykrywacza JJN WAM 108t jest funkcja LiveScan. Godnym uwagi jest fakt, że to rzadkość w tym segmencie cenowym, co trzeba zapisać na plus producentom. Na czym polega taka możliwość? Wykrywacz łatwiej radzi sobie z nadajnikami, które emitują krótki sygnał w odstępach czasowych. Nie ma więc ryzyka, że skanowanie całego zakresu je pominie – jest to szczególnie ważne przy szukaniu lokalizatorów GPS.

Jak trudna jest obsługa?

Urządzenie nie należy do najbardziej skomplikowanych, co zdecydowanie jest jego zaletą. Sprzęt ma bardzo wyraźny wyświetlacz (OLED), który pozwoli na analizę wyników w czasie rzeczywistym. Producenci nie narzucili wielu danych na jeden ekran, przez co nie pogubisz się w momencie pracy. Co standardowo pokazuje wyświetlacz wykrywacza JJN WAM 108t?

Wyświetlacz wykrywacza JJN WAM 108t jest wyraźny i nie powinien sprawić kłopotu (fot. Materiały własne)
Wyświetlacz wykrywacza JJN WAM 108t jest wyraźny i nie powinien sprawić kłopotu (fot. Materiały własne)

Układ nie odbiega bardzo od najpopularniejszych smartfonów, dlatego zobaczysz tam m.in. godzinę, naładowanie baterii, czy poziom czułości. Kolejne pasma podzielone są sekcjami. Efekty pracy wykrywacza będą wyświetlały się na czytelnym wykresie słupkowym. Im praca nadajnika będzie wyraźniejsza, tym wykres na ekranie będzie szedł w górę. Sprzęt zasygnalizuje to również dźwiękiem lub wibracjami (sam dostosujesz tę opcję pod własne preferencje). To wszystko sprawia, że dane są czytelne i łatwe do analizy.

Sprzęt działa intuicyjnie. Nie wymaga od ciebie wielkich nakładów pracy. W przejrzystym menu masz pełen zakres ustawień indywidualnych, ze ściemnianiem i rozjaśnianiem ekranu włącznie.

Producent zadbał o trwałość i akcesoria

Ważne jest to, że wykrywacz JJN WAM 108t to sprzęt bardzo trwały. Ma bardzo wytrzymałą, magnezową obudowę. Dzięki temu nadaje się do pracy w ciężkich warunkach. Jeżeli nie będziesz trzymał go w dołączonej walizce, to niewielkie rozmiary pozwolą ci schować go np. do teczki. Jeżeli chodzi o obsługę, to służy do tego panel z przyciskami. Wydaje się, że te są dość duże, choć niektórzy użytkownicy podkreślają, że mogłyby być umieszczone dalej od siebie – niekiedy zdarza się przypadkowe wciśnięcie.

Godne uwagi jest to, że w dołączonej, bardzo wygodnej i solidnie wykonanej walizce znajdziesz anteny do skanowania kolejnych zakresów (łatwo wymienne), ładowarki dostosowane do standardów w Wielkiej Brytanii, USA i Unii Europejskiej, a także słuchawki i pamięć USB. Wykrywacz wyposażony jest w port, dzięki któremu przeniesiesz wyniki swojej pracy na komputer.

Akcesoria dołączone do wykrywacza JJN WAM 108t znajdują się w wygodnej walizce (fot. Materiały własne)
Akcesoria dołączone do wykrywacza JJN WAM 108t znajdują się w wygodnej walizce (fot. Materiały własne)

Dla kogo jest wykrywacz JJN WAM 108t?

Jak podkreśliliśmy na początku, sprzęt to profesjonalny wykrywacz urządzeń szpiegowskich. W związku z tym, ze względu na swoją cenę i szerokie możliwości nie jest adresowany do amatorskiego wykorzystania. Skorzystać powinni z niego przede wszystkim detektywi, służby i agencje ochrony, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów.

Przede wszystkim, JJN WAM 108t ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Niektórych funkcji i możliwości nie znajdziesz w tym kosztorysie. Z pewnością zdecydowanie warto polecić ten sprzęt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *