Podsłuch!? Uważaj co mówisz przy telewizorze

Potencjalnie najlepsze miejsce na ukrycie podsłuchu…

Samsung dba o klienta do tego stopnia, że dla jego dobra może zainstalować podsłuch i nagrywać to, co ten mówi w swoim salonie w mieszkaniu. To nie jest kiepski żart. Chodzi o autentyczną ukrytą funkcję telewizorów, o czym producent nawet łaskawie poinformował w zasadach użytkowania. Historiami o elektronicznych szpiegach, ich możliwościami i teoriami spiskowymi można zapełnić wiele książek, dużo mówi się o tym także w telewizji.


Elektronika użytkowa wyposażona w małą kamerę to ułatwienie dla użytkownika. Można choćby porozmawiać przez Skype’a i zaoszczędzić na rachunku telefonicznym. Ta sama kamera może być użyta na naszą niekorzyść, np. gdy wirus przejmie nad nią kontrolę. Z takimi kamerkami, które można podłączyć np. do komputera, mamy styczność od połowy lat 90-tych, w zasadzie przyzwyczailiśmy się już do tego, że mogą nas podglądać. Ci, którzy najbardziej obawiają się podglądu zwyczajnie zaklejają jej obiektyw. Paradoksalnie najprostsze rozwiązanie jest najskuteczniejsze.


Ale co wtedy, jeśli urządzenie, zamiast podglądać, zacznie także podsłuchiwać? Tutaj zwykła taśma może już nie pomóc, istnieją mikrofony łapiące dźwięk z 15 m, radzą sobie nawet z nagraniem dźwięku z pomieszczenia przez skórzaną torbę, a także z pomieszczenia obok! Serwis cnet.com podaje, że nowe telewizory z funkcją smart od Samsunga są aż nazbyt inteligentne. Dlaczego? Z powodu krótkiego ostrzeżenia w długim regulaminie. Firma zastrzega, że może „przechwytywać komendy głosowe” wydawane przez użytkownika. Po co? Żeby sterowanie głosowe w nowych telewizorach jak najlepiej spersonalizować pod kątem konkretnego użytkownika i ogólnie poprawić jakość usługi.


Podsłuch ukryty w listwie zasilającej Podsłuch w rzeczach codziennego użytku?

 Cóż, osobiście uważamy, że podsłuch w telewizorze to nie najlepszy pomysł (telewizor to źródło hałasu, zagłuszające rozmowy). Dużo częściej spotykane są naprawdę małe pamięci pendrive z ukrytym dyktafonem, prawdziwe długopisy z opcją nagrania spotkania czy też przedłużacze z podsłuchem. Wszystko jest ogólnie dostępne w sklepach detektywistycznych, np. tutaj jest kilka innych ciekawych rozwiązań podsłuchowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *