Gdzie umieścić urządzenie podsłuchujące?

Dyskrecja – to jedno z podstawowych kryteriów cechująca skuteczne urządzenia podsłuchujące. Tu liczy się nie tylko rozmiar, ale przede wszystkim skuteczność wtopienia się w otoczenie. W jaki sposób wybrać najlepszy podsłuch i gdzie go ukryć? Podpowiadamy.

Urządzenie podsłuchowe – jakie powinno być?

Gdzie umieścić podsłuch

Jakie powinny być idealne urządzenia podsłuchowe? Podstawowym kryterium będzie z pewnością poręczność i dyskrecja. Jeśli chcemy zarejestrować jakąś ważną rozmowę, musimy być na to przygotowani w każdej chwili. Rejestrator powinien być na tyle mały, by nie zwrócić uwagi rozmówcy, ale jednocześnie czuły na przechwytywanie częstotliwości. Ważna jest również długość pracy urządzenia oraz czas nagrywania, w końcu nigdy nie wiadomo kiedy będziemy mieć dostęp do źródła zasilania. Wiele nowoczesnych rejestratorów jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Są niepozorne, a jednocześnie gwarantują wysoką jakość podsłuchów.

Podsłuch zawsze przy sobie

Urządzenie podsłuchowe

Podsłuch może mieć wiele różnych zastosowań, nie tylko w pracy detektywa. Gdy już decydujemy się na taki krok, chcemy, by wybrane rozwiązanie było jak najbardziej skuteczne. W niektórych wypadkach nie musimy martwić się o montaż rejestratora. Jeśli mamy kontakt z podsłuchiwaną osobą możemy nagrać konwersację przy użyciu podręcznego dyktafonu. Zamiast chować urządzenie w kieszeni, lepiej zdecydować się na zakup podsłuchu ukrytego np. w zegarku lub popularnej opasce typu smart band. Przyrząd może stać się elementem naszej garderoby, dzięki czemu będziemy mieć go przy sobie i nie wzbudzi on podejrzeń u podsłuchiwanego. W dodatku cały czas mamy kontrolę nad sposobem rejestrowania.

Z kolei w przestrzeni biurowej można wykorzystać rejestratory w formie pendrive’ów, listew zasilających, power banków, długopisów na nawet przewodów USB. Znajdująca się na biurku pamięć przenośna nie jest niczym nadzwyczajnym, nie zwróci więc niczyjej uwagi. Jej dodatkową zaletą może być za to długość rejestrowania. Po podłączeniu do komputera można nagrywać dźwięk nawet przez kilkadziesiąt godzin bez obaw o źródło zasilania. Lista takich urządzeń jest długa, co pozwala z łatwością dopasować konkretne rozwiązanie do sytuacji.

Jaki jest czas pracy urządzeń?

Dyktafon w pamięci pendrive

Wybierając rejestrator, sugerujmy się także jego czasem pracy. Nie w każdym przypadku będziemy w stanie wcisnąć przycisk nagrywania w odpowiednim momencie. Jeśli istnieje szansa, że ważna informacja zostanie nagrana podczas naszej nieobecności, warto zdecydować się na sprzęt, który działa przez kilkanaście godzin. Niezwykle przydatna w takim wypadku może się okazać funkcja detekcji głosowej. Dzięki niej podsłuch uruchamia się dopiero po wykryciu dźwięku, co wydłuża czas pracy i pomaga uchwycić najważniejsze momenty rozmowy.

Co z jakością podsłuchu?

Jak możliwości urządzeń mają się do jakości i zasięgu nagrywania? Przenośne urządzenia podsłuchowe wyposażone są w czułe mikrofony, dzięki czemu mogą wychwycić dźwięk nawet z odległości kilkunastu metrów. W niektórych gadżetach producenci zastosowali specjalną membranę zapobiegającą pojawieniu się szumów i szelestu. Dzięki temu można uzyskać przejrzyste nagranie z wysokiej jakości dźwiękiem.

Jeden komentarz o “Gdzie umieścić urządzenie podsłuchujące?

  1. Technologia poszła mocno do przodu. Dziś dyktafony szpiegowskie mogą być praktycznie we wszystkim, nie wiem jak Was, ale mnie to ekscytuje. 😉 Gadżety rodem z filmów akcji są praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *