Ukryć lokalizator GPS? Gdzie najlepiej to zrobić?

Ukryć lokalizator GPS w samochodzie

W zasadzie każdy lokalizator powinien być ukryty. Niezależnie od tego czy bawimy się w detektywa i GPS podkładamy w sposób niezauważony, czy też służy on do zabezpieczenia pojazdu. Jeżeli lokalizator byłby na wierzchu nie spełni on swojej roli. Proste i logiczne, ale gdzie najlepiej ukryć lokalizator tak aby nie był łatwy do znalezienia, a jednocześnie miał dostęp do potrzebnych mu do pracy warunków? W zależności od tego jakim sprzętem dysponujemy jest w aucie kilkanaście ciekawych miejsc gdzie nikt często nie zagląda…


Lokalizatory miniaturowe z własną baterią

Lokalizator samochodowy z własnym zasilaniem

To najbardziej popularna grupa lokalizatorów, do nich należą np. modele FIX-002 czy LM-001. Posiadają one własną baterię, więc montaż w zasadzie ogranicza się do podłożenia ich w samochodzie. te, które nie są hermetyczne,  zawierają także często wbudowany podsłuch.

W większości nie są jednak hermetyczne a ich baterie pozwalają na pracę przez 1-2 dni, więc najlepszym miejscem była by kabina pojazdu z bliskim dostępem do zasilania.

Niezależnie od tego czy wybierzemy podłączenie za pomocą adaptera napięcia ZASIN-002 bezpośrednio z instalacji samochodowej, czy też podłączymy urządzenie pod power bank lub skorzystamy tylko z wbudowanej baterii – będzie potrzebne nam pewne miejsce gdzie nikt nie będzie zaglądał:

 • Podsufitka
  Najlepiej dostać się do niej przez światełko kabinowe. Większość samochodów pozwala na łatwy dostęp do wymiany żarówki – jest tam też zawsze stały prąd 12V pod który możemy się podłączyć
 • Słupek przedniego okna
  W prawie każdym aucie jest on na zaczepach, wystarczy go podważyć i wyjąć. Większość małych lokalizatorów powinno się tam zmieścić, a jeżeli nie, to spokojnie z tego słupka dostaniemy się do górnej podsufitki gdzie łatwo lokalizator wsuniemy palcami. Słupkami bardzo często jest też doprowadzany prąd do górnej lampki czy ogrzewania szyby – jest więc możliwość podpięcia lokalizatora na stałe.
 • Pod kierownicą
  Plastik pod deską rozdzielczą, nad pedałami kierowcy zazwyczaj jest otwarty, można tam podkleić lokalizator na dwustronną mocną taśmę typu 3M do wieszania haczyków. Jest też to miejsce najbliższe skrzynki bezpieczników, więc i o prąd nie będzie trudno. Wystarczy poszukać grubego czerwonego przewodu.
 • Pod siedzeniem pasażera
  Lokalizator GPS można łatwo ukryć wsuwając go pod kratkę trzymającą gąbkę siedzenia od spodu. jest to miejsce gdzie rzadko się zagląda. Większość samochodów ma elektrycznie regulowane siedzenia działające także na postoju więc i o stały dostęp do zasilania GPS nie jest tam trudno.
 • Bagażnik
  W samochodach często znajdziemy zmieniarki płyt CD. Są one ukryte pod zaślepkami lub tapicerką ale jest do nich dość dobry dostęp. Jest tam sporo przewodów w tym zasilające. Nikt nie zauważy małego pudełeczka z dodatkowymi dwoma – tym bardziej, że zmieniarki w naszych czasach są już  nieużywane.

Lokalizatory montażowe pod akumulator

Lokalizator do samodzielnego montażu

Tego typu lokalizatory wymagają już podłączenia na stałe pod zasilanie, nie wystarczy prąd, który od czasu do czasu je podładuje, więc wybierając to rozwiązanie najbezpieczniej jest podłączyć je prosto pod akumulator. Najciekawszym rozwiązaniem jest w tym wypadku model S-55L do błyskawicznego montażu magnetycznego. Lokalizator ten można zamontować samodzielnie przy klemach akumulatora bez potrzeby posiadania większej wiedzy o elektryczności. Co więcej nie reagują na niego nawet mechanicy. W naszych testach udaliśmy się do kilku z nich na sprawdzenie akumulatora. Nie reagowali, a nawet zapytani bezpośrednio: Co to za kable przyłączone do klemy? – odpowiadali, że „to normalka” – pewnie poprzedni właściciel dokładał sobie alarm.

Jak ukryć lokalizator magnetyczny przedstawiliśmy na poniższym filmiku – całość trwa dosłownie sekundy:Lokalizatory hermetyczne z dużą baterią i mocowaniem na magnesy

Lokalizator w hermetycznej obudowie

Lokalizatory typu GL-950 to czasem jedyna opcja jaką mamy, jeżeli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do kabiny samochodu. Są łatwe do zamontowania i odporne na każde warunki, jednak ich rozmiar często przysparza nam ból głowy. Tym czasem jest kilka dobrych miejsc w samochodzie gdzie można je podłożyć bez problemu!

Poniżej zaznaczyliśmy takie miejsca gdzie najłatwiej ukryć lokalizator. W różnych markach samochodów można znaleźć więcej takich miejsc, ale te, które przedstawiamy powinny sprawdzić się prawie w każdym przypadku. Są to głównie okolice wanienki na koło zapasowe, okolice haka czy miejsca za progami. Lokalizatory, nawet wielkości 2-3 paczek papierosów idealnie się tam chowają i nie są widoczne bez dostępu do kanału.


Jak ukryć lokalizator GPS


Ukrycie Lokalizatora GPS


 1. Za nadkolami jest zazwyczaj sporo miejsca z płaskimi elementami blachy – wystarczająco żeby upchnąć nawet 3 duże GPSy.
 2. Przy miejscu na hak jest zazwyczaj kawałek ramy montażowej, także dobre pionowe i płaskie miejsce go którego bez problemu przyczepi się silny neodymowy magnes
 3. W zależności od układu wydechu zazwyczaj wygospodarujemy także trochę miejsca z którejś strony wanienki na koło zapasowe. Pionowe umocowanie sprawi, że nie będzie on widoczny spod auta.
 4. W pewnej odległości od progów w podłodze auta znajdziemy wgłębienia w które idealnie da się wpasować spory lokalizator.

Oczywiście powyższe miejsca to tylko sugestie. Pamiętajmy o jednym – w tym sporcie najważniejsza jest nieprzewidywalność. Im bardziej nietypowe miejsce tym większa szansa na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *