(fot. pixabay.com)

Studenci wracają do zajęć – jak przygotować się do zaliczeń?

Październik to tradycyjnie miesiąc powrotu na uczelnie, ale tym razem jest inaczej. Z powodu pandemii COVID-19, studenci będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie. Jak się przygotować do takiej formy wykładów, ćwiczeń i egzaminów?

Dla niektórych żaków trwa jeszcze sesja poprawkowa, inni czekają na warunki, ale w większości studenci rozpoczynają zajęcia. Forma zdalna sprawia, że niezbędna będzie Ci nowoczesna technologia. Poznaj nasze sposoby na skuteczną naukę przed końcowymi egzaminami.

Jak przygotować się do zdalnych zajęć?

Kluczową kwestią w trwającym roku akademickim są zajęcia. Ich forma na największych uczelniach w Polsce (w większości) przyjmuje formę zdalną. Tryb stacjonarny najczęściej dotyczy wyłącznie kierunków czy przedmiotów, podczas których konieczna jest wymiana uwag czy praktyk z danym prowadzącym (tak dzieje się między innymi na medycynie, którą ciężko prowadzić zdalnie w całości).

Pozostałe zajęcia będą odbywały się w formie zdalnej. W praktyce będzie wyglądało to tak, że studenci o określonej przez prowadzącego godzinie usiądą przed komputerem i rozpoczną pracę. Co jest konieczne do skutecznej pracy na zdalnych zajęciach?

Na początku pamiętaj o dobrej kamerze internetowej. Jakość przekazywanego obrazu powinna być równa HD. Dobrze mieć też odpowiedni mikrofon (tak, aby prowadzący mógł Cię usłyszeć) oraz ewentualne słuchawki.

ZOBACZ TEŻ: Praca zdalna może być efektywna! Jakie kamery do niej wykorzystywać?

Pamiętaj przy tym, że najpewniej zaliczenia również będą miały formę zdalną. Jak się do nich przygotować w dobie pandemii?

Przejdź przez trudy sesji i egzaminów

Studenci nie myślą jeszcze o sesji zimowej (choć niektórzy nadal walczą z poprawkami i zaliczeniami warunkowymi), ale już teraz warto się do niej przygotować. Nie mówimy tu jednak wyłącznie o kwestiach naukowych. Oczywiście, to podstawa zdanych egzaminów, ale na ich wynik wpływ może mieć też otoczka.

Po pierwsze, wybierz odpowiednie miejsce na egzamin. Powinieneś mieć spokój i ciszę. Ważne jest też odpowiednie światło. W ten sposób będziesz mógł spokojnie odpowiadać na zadawane pytania. Upewnij się też, że sprzęt i Internet nie będą sprawiały problemów. Przetestuj je zarówno przed zajęciami, jak i okresowymi kolokwiami czy egzaminami.

Egzaminy w najbliższym roku akademickim mogą mieć już formę zdalną – podobnie jak zajęcia (fot. pixabay.com)
Egzaminy w najbliższym roku akademickim mogą mieć już formę zdalną – podobnie jak zajęcia (fot. pixabay.com)

Postaraj się skupić wyłącznie na formie zaliczenia. Pamiętaj, że podczas zdawania będziesz sam. Powinieneś przekuć to na zaletę, bez niepotrzebnego wzmagania stresu. Psychologia udowadnia, że jedną z najczęstszych przyczyn oblewania różnych egzaminów przez podchodzących jest samonakręcająca się spirala stresu.

Podeprzyj się technologią – studenci wykorzystują ją w różnych sytuacjach!

Zdecydowanie nie popieramy ściągania na egzaminach. Przypominamy, że może to grozić wydaleniem z uczelni lub konsekwencjami prawnymi. Nie oznacza to jednak, że nowoczesna technologia na zaliczeniach jest zbędna – wręcz przeciwnie.

Mikro zestaw egzaminacyjny – słuchawka Bluetooth TESLA NANO to urządzenie bardzo przydatne dla studentów. Ci, którym nie za bardzo chce się uczyć korzystają z niej na egzaminach, ale pilny żak również będzie z niej zadowolony. Możesz używać ją jako sposób do nauki zdalnej z drugą osobą, łącząc się poprzez telefon komórkowy. Sprzęt wykorzystasz też na zaliczeniach. Możesz szybciej przekazać znajomym czego warto spodziewać się na zaliczeniu.

Jak działa ten elektroniczny sufler? Całość składa się ze słuchawki i pętli indukcyjnej z Bluetooth. Umożliwia dwustronną komunikację (to oznacza, że możesz używać zestawu np. podczas rozmowy telefonicznej w samochodzie). Słuchawka jest niewielka i praktycznie niewidoczna gołym okiem. Wystarczy, że połączysz urządzenie z telefonem (lub innym urządzeniem wspierającym technologię GSM) i gotowe. Parametry sprzętu regulują się same i dostosowują głośność do otoczenia. Wrażliwy mikrofon wychwytuje natomiast nawet szept.

Studenci pokochali ten wynalazek! Mikro zestaw egzaminacyjny TESLA NANO to sposób na efektywną naukę (fot. materiały własne)
Studenci pokochali ten wynalazek! Mikro zestaw egzaminacyjny TESLA NANO to sposób na efektywną naukę (fot. materiały własne)

Dzięki zastosowaniu zestawu możesz przekazywać treści z wykładów, innych zajęć, egzaminów, ale też prowadzić podczas rozmów telefonicznych i uczyć się z innym użytkownikiem. Pamiętaj, że nie rekomendujemy urządzenia do korzystania na egzaminach w celu przekazywania sobie odpowiedzi na pytania. W tym przypadku postaw lepiej na wiedzę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *