Śledzenie telefonów – nie daj się nabrać!

Usługi śledzenia telefonów

W sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się oferty firm, które proponują zdalne śledzenie telefonów. Przestrzegamy, że osoby korzystające z takiego serwisu nie tylko nie otrzymają prawdziwych informacji ale także narażają się na znaczne koszty ukryte w regulaminie. Pełny niezależny artykuł na ten temat: Dziennik Internautów.


Jak można się nabrać na fałszywą usługę typu „śledzenie telefonu”

Z pozoru wszystko wygląda bez zarzutu. Firma oferuje szybkie uzyskanie dokładnych informacji na temat lokalizacji danego telefonu. Za pomocą takich usług możemy szybko wyśledzić położenie urządzenia i jego właściciela i zobaczyć, w jakim kierunku się przemieszcza. Co więcej, oprócz samego numeru telefonu nie trzeba do tego posiadać żadnych innych danych. Same koszty takich usług nie są również zbyt wysokie – zwykle jest to 30 – 40 zł za jednego SMSa. Wysyłamy więc wiadomość pod wskazany numer, a po chwili mamy otrzymać odpowiedź z lokalizacją telefonu.

Praktycznie w każdym przypadku okazuje się jednak, że usługa nie działa – i to zgodnie z regulaminem! Firmy umieszczają w nim bowiem „drobnym druczkiem” informację o tym, że całą oferta jest po prostu zwykłą zabawą. Tak, dokładnie – zabawą, a samo śledzenie telefonów zwyczajną bujdą. Zazwyczaj w odpowiedzi otrzymujemy humorystyczny SMS, który w luźny sposób informuje nas o tym, że właśnie zmarnowaliśmy kilkadziesiąt złotych i zwyczajnie daliśmy się naciągnąć.


Ale śledzenie telefonów jest jednak możliwe!

śledzenie telefonówTylko nieliczne rozwiązania oferowane w internecie przykładowo: AlfaTrack TAG – są w stanie skutecznie namierzyć za pomocą GPS dany telefon komórkowy. Takie narzędzie wymaga jedynie instalacji specjalnego oprogramowania oraz posiadania numeru IMEI telefonu, który chcemy śledzić. Całość pozwala dalej na skuteczny monitoring z zachowaniem dokładnej historii trasy.

Bardzo ciekawe w oprogramowaniu AlfaTrack TAG są funkcje rysowania dodatkowych punktów po wykryciu zmiany kierunku ruchu lub zmiany prędkości ruchu – sprawia to, że nawet oszczędnie ustawione raportowanie (np. co 2 minuty) bardzo dokładnie rysuje przebyta drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *