Pułapka na złodzieja, czyli jak się zabezpieczyć przed kradzieżą

Dom to miejsce, w którym – ponad wszystko – chcemy się czuć bezpiecznie. Ma być naszą przystanią, miejscem odpoczynku i relaksu. Chcemy tutaj przechowywać cenne przedmioty i nie martwić się o to, że któregoś dnia ktoś zakłóci nasz spokój i zabierze to, co nasze. Żeby solidnie ustrzec się przed kradzieżą, można zainwestować w różnego rodzaju pułapki na włamywaczy.

Wykrywanie ruchu

Podsłuch GSM

Pułapka na złodzieja to coś, co cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma jednej metody zabezpieczania dobytku przed kradzieżą – w zależności od potrzeb i oczekiwań każdy może wybrać inny, przydatny sposób ochrony. W domu warto zamontować podsłuch, który pozwoli wykryć i sprawdzić głosy potencjalnych włamywaczy. Świetnym pomysłem na zakamuflowanie podsłuchu jest inwestycja w taki ukryty profesjonalnie np. w listwie zasilającej. Mikrofon zbiera głos z odległości do 8 metrów, więc nagra złodzieja nawet w innym pomieszczeniu.

Na rynku istnieją także narzędzia pozwalające wykryć ruch. Najczęściej występują one w pakiecie z podsłuchem, co eliminuje konieczność inwestowania w dwa oddzielne mechanizmy. Dobrze wybrać taki, który działa w miejscach z dostępem do sieci GSM i który umożliwia nasłuchiwanie z dowolnego miejsca na świecie. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest detektor, który aktywuje dzwonienie w momencie wykrycia przez urządzenie ruchu w zasięgu 5-8 m.

Nie tylko ukryta kamera

UV

Dobrą metodą na odkrycie, że ktoś niepowołany miał dostęp do tego, co nasze, jest zestaw służący do znakowania przedmiotów. Zawiera on specjalny proszek, który widać dopiero w momencie naświetlenia promieniami UV. Wystarczy nanieść go na dany obiekt za pomocą dołączonego pędzla. Ilość substancji jest wystarczająca na przygotowanie przynajmniej kilku lub kilkunastu pułapek na złodzieja. Dołączoną do kompletu latarką należy później oświetlić pokryty proszkiem przedmiot. Promienie uwidocznią ewentualne ślady palców i dadzą nam jasną wiadomość, że ktoś niepowołany dotykał naszej własności.

Sprytnym i dyskretnym sposobem dbania o cenne rzeczy jest także mini kamera. Najlepiej taka, którą ukryto w innym, niewzbudzającym podejrzeń urządzeniu, np. power banku. Taki przedmiot możemy z powodzeniem postawić na domowej półce i – dzięki wysokiej jakości HD wraz z dźwiękiem – obserwować, czy nikt niepowołany nie przechadza się po domu podczas naszej nieobecności. Warto wybrać mechanizm wyposażony w funkcję detekcji ruchu, czyli taki, które nagrywa tylko po wykryciu ruchu i, tym samym, oszczędza pamięć i baterię. Podobne urządzenie można także zakupić w formie żarówki albo zegara – tak, by nikt się nie domyślił jego rzeczywistej funkcji.

Fotopułapka

W podobny sposób warto chronić nie tylko dom, ale również ogród – tutaj najwcześniej można przyłapać ewentualnego złodzieja. Na zewnątrz nada się maskowana kamera rejestrująca obraz w HD, z oświetlaczem IR umożliwiającym zapis zdjęć oraz filmów w ciemności. Taki system pozwala na przesyłanie zdjęć na bieżąco na wcześniej zdefiniowany numer telefonu lub adres e-mail, dzięki czemu mamy pewność, że nie umkną nam żadne nietypowe wydarzenia w okolicy budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *