PRO-M10FX – Iście wojskowy wykrywacz

PRO-M10FX brytyjskiej firmy SDMS to niezrównany wykrywacz podsłuchów, telefonów i lokalizatorów

Wykrywacz PRO-M10FX służy do skutecznego wykrywania telefonów, kamer bezprzewodowych, nadajników GPS, podsłuchów kwarcowych, podsłuchów GSM, lokalizatorów i całej masy innych urządzeń inwigilacyjnych. Jest przeznaczony do działań operacyjnych, a jego wojskowa obudowa ze stopów magnezu sprawia, że nie tylko precyzyjnie i ekstremalnie szybko wyszukuje zagrożenia, ale także robi niesamowite wrażenie. Nadaje się zarówno do aktywnego przeszukiwania pomieszczeń jak i do wyszukiwania lokalizatorów w samochodach. Z pomocą przychodzi tu funkcja BURST (lokalizowanie źródeł bardzo krótkich sygnałów pojawiających się w odstępach czasowych). Cechą wyróżniającą urządzenie na tle innych wykrywaczy jest możliwość bardzo szybkiego przemiatania. W ułamki sekund skanuje od 1 Mhz do 10 GHz. Co w tym niesamowitego? Otóż pozostałe wykrywacze potrzebują na to około sekundy i mogą ominąć bardzo wiele impulsów, jak wysyłanie danych lokalizacyjnych czy SMS. Tutaj to się nie zdarza.


Co dokładnie można wykryć brytyjskim miernikiem?

Wykrywacz przeznaczony jest do wykrywania sygnałów radiowych w zakresie 1 MHz do 10 000 MHz, czyli reaguje na znacznie większy zakres niż wykorzystywany we współczesnej inwigilacji. Co to znaczy w praktyce? Podsłuchy analogowe, podsłuchy GSM, telefony komórkowe, lokalizatory GPS i kamery bezprzewodowe przekazują informacje drogą radiową na różnych częstotliwościach i właśnie sygnał radiowy jest przechwytywany przez wykrywacz, który natychmiast wyświetla przechwycony sygnał i pokazuje na  wbudowanym wyświetlaczu. Należy pamiętać, że PRO-M10FX 10 nie jest urządzeniem przeznaczonym do wykrywania dyktafonów ani rejestratorów video, które zapisują dane na wbudowanych pamięciach – do tego mogą służyć wykrywacze złącz nieliniowych.


PRO-M10FX wykrywacz z magnezową obudową


Czy obsługa profesjonalnego urządzenia musi być skomplikowana?

Otóż, nie – paradoksalnie jest zupełnie odwrotnie. Im bardziej profesjonalne urządzenie, tym prędkość jego działania, ergonomia i prostota użytku ma większe znaczenie. Pomimo tego, że model PRO-M10FX 10 jest bardzo potężnym rozwiązaniem, a na wyświetlaczu wyświetla szczegółowe dane dotyczące przechwyconych sygnałów, nie jest trudny w obsłudze. Przejrzysta forma wyświetlania informacji sprawia, że nie jest potrzebne żadne szkolenie z użytkowania wykrywacza. Wystarczy zapoznać się z instrukcją. Najistotniejszą sprawą jest jednak poznanie samego sprzętu podsłuchowego. Dobry wykrywacz to zaledwie połowa sukcesu 🙂

Wykrywacz sprawdzi się jeżeli zawodowo zajmujemy się działalnością detektywistyczną, ochroną lub zwyczajnie chcemy bronić własną firmę przed wyciekiem informacji. Obecnie ciężko o lepsze rozwiązanie w tej półce cenowej. Wykrywacz dostępny jest w profesjonalnych sklepach z akcesoriami dla detektywów, wystarczy poszukać, np. tu lub tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *