Zwykłe kamery internetowe nie ułatwią ci pracy zdalnej (fot. pixabay.com)

Praca zdalna może być efektywna! Jakie kamery do niej wykorzystywać?

W czasie epidemii koronawirusa jedną z najpopularniejszych form pracy jest praca zdalna. Niektórzy narzekają na jej efektywność i ograniczenia, powodowane np. słabą kamerą internetową. Problem ten będzie objawiał się między innymi w edukacji. My pokażemy ci jaki sprzęt wykorzystać, aby wprowadzić pracę zdalną na inny poziom!

W swoich domach od kilku tygodni pozostają np. pracownicy biurowi, nauczyciele szkolni i akademiccy, ale też studenci czy uczniowie. Praca zdalna dotyczy ich wszystkich. Jeżeli nie chcesz tracić nerwów na funkcjonowanie sprzętów w domu, postaw na urządzenia bardzo dobrej jakości. Te pozwolą ci wykonywać obowiązki tak, jakbyś naprawdę był w biurze!

Zwykłe kamery internetowe nie nadają się do pracy zdalnej!

Standardowa kamera internetowa nie będzie na dłuższą metę ułatwiać pracy w domu. Standardowe kamery internetowe, które są zintegrowane z laptopami lub mają podłączenia przez USB do komputera są bardzo ograniczone w możliwościach. Po pierwsze – nie są wyposażone we własną baterię. To, szczególnie w komputerach stacjonarnych, daje bardzo wąskie pole manewru. Nie możesz m.in. przenosić urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia i nie jesteś w stanie nagrać niczego więcej niż własnego oblicza.

Tradycyjne kamery internetowe mają też najczęściej słabą jakość przekazu. Niekiedy w pracy liczą się najmniejsze detale, których nie będziesz mógł skuteczne pokazać klientowi. Podobny problem mogą mieć nauczyciele, którzy chcą np. zaprezentować uczniom zadania i sposób na ich rozwiązanie. Utrudnieniem w pracy ze standardową kamerą jest też jej rozmiar – nie wszędzie dasz radę ją postawić, a i ze stabilizacją może być problem.

Zwykłe kamery internetowe są niekiedy wielkim utrapieniem (fot. Pixabay.com)
Zwykłe kamery internetowe są niekiedy wielkim utrapieniem (fot. Pixabay.com)

Jak w takim razie rozwiązać kłopot pracy zdalnej i odpowiedniej do niej kamery?

Praca zdalna – zainwestuj w dobrą kamerę!

Jeżeli chcesz, aby twoje działania były efektywne a możliwości programów takich jak Zoom czy Skype były w pełni wykorzystane, postaw na dobrą kamerę. Kamera internetowa pozwalająca na skuteczne działanie w domu powinna spełniać przede wszystkim pewne wymagania.

  1. Bateria i działanie samodzielne – dzięki temu będziesz mógł komfortowo nagrać prezentację na monitorze, działania edukacyjne czy – tu propozycja dla nauczycieli wf – ćwiczenia ruchowe. Będziesz mógł również monitorować swoje postępy pracy, w razie chwilowej utraty dostępu do internetu. Kamera przyda ci się również po epidemii, gdy będziesz musiał pracować np. w hotelowym pokoju na delegacji lub zapisywać postępy prac poza domem / biurem.
  2. Niewielkie rozmiary – to szczególnie ważne przy transporcie kamery, ale też jej ustawieniu. Nie będziesz musiał mieć wielkiego blatu czy monitora komputerowego jako statywu. Mała kamera zadziała leżąc na małym stoliku.
  3. Wysoka jakość obrazu i dźwięku – diabeł (i skuteczność) tkwi w szczegółach. Zainwestuj w kamerę, która wyposażona jest w bardzo dobry i czuły mikrofon, oraz przekazuje rzeczywisty obraz jakości FullHD.

W pracy zdalnej przydatne mogą być też takie funkcje jak detektor ruchu (kamera włącza się po wykryciu twojej pracy) czy obracany obiektyw (do szerszego pokazywania pomieszczenia pracy).

Praca w domu – jaki sprzęt wybrać?

Przejdźmy do konkretów. Jeżeli chcesz przenieść pracę zdalną na zupełnie inny poziom, to powinieneś zainwestować w sprzęt z naszych propozycji. Na pierwszy ogień idzie kamera w niepozornym pendrive HNSPY R600.

Sprzęt pozwala na rejestrację obrazu w jakości FullHD. Ma opcję kamery internetowej, która jest kompatybilna ze Skype czy Zoom. Ma szeroki, 65 stopniowy kąt widzenia. Czułość mikrofonu w HNSPY R600 to aż 7 metrów, a dzięki temu będziesz mógł swobodnie prowadzić wykłady czy prezentacje. Godnym uwagi jest fakt, że ogromną zaletą urządzenia jest bateria pozwalająca na cztery godziny ciągłej pracy i funkcja detekcji ruchu, która włącza nagrywanie po rozpoznaniu działania przed obiektywem.

Praca zdalna to szansa, jeżeli masz dobry sprzęt. HNSPY R600 to kamera, która pozwoli ci na dużo skuteczniejsze działanie z domu! (fot. Materiały własne)
Praca zdalna to szansa, jeżeli masz dobry sprzęt. HNSPY R600 to kamera, która pozwoli ci na dużo skuteczniejsze działanie z domu! (fot. Materiały własne)

Równie ciekawą opcją jest kamera HS-34 KLIPS. Sprzęt ma niezwykłe możliwości, ponieważ pozwala obrócić obiektyw o 180 stopni, zachowując przy tym wysoką jakość materiału wideo i dźwięku. Czułość mikrofonu kamery to natomiast aż 10 metrów, a czas pracy na baterii to 5 godzin. Dzięki temu bez problemu nagrasz wykład lub wykonasz biznesową prezentację.

Kamera HS-34 KLIPS to łatwość montażu i wysoka jakość w jednym sprzęcie (fot. Materiały własne)

Dlatego, jak widzisz, sprzęt wysokiej klasy pozwala na bardzo wydajną pracę zdalną. Kto wie, być może dzięki takim technologiom nie będziesz chciał już nigdy wracać do standardowej pracy w biurze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *