(fot. pixabay.com)

Podsłuch w wersji PRO – jakie wybrać?

Profesjonaliści potrzebują sprzętu, który zapewnia najwyższą jakość pracy i niezawodność w każdym momencie. Do tego przeznaczone są podsłuchy w wersji PRO. Jaki sprzęt powinieneś wybrać, aby zawsze cieszyć się z jego odpowiedniej pracy!

Każdy szanujący się detektyw stawia na podsłuch z najwyższej półki. Tylko takie zapewnią mu sukces w branży, swobodę działania i najlepszą jakość materiałów. Dodatkowo, w gratisie dostanie też niskie prawdopodobieństwo dekonspiracji podczas wykonywania zleconych zadań.

Czym jest podsłuch dla profesjonalistów?

Podsłuch z nagrywaniem

Zanim zaczniemy polecać ci konkretne produkty, powinieneś najpierw dowiedzieć się czym różnią się profesjonalne podsłuchy od tych amatorskich. Najważniejsza rzecz to oczywiście jakość produkowanych materiałów.

Wyobraź sobie, że potrzebujesz bardzo czytelnego i wyraźnego dźwięku, a warunki w jakich przyjdzie ci pracować nie są idealne. Chodzi najczęściej o hałas zewnętrzny, taki jak różnego rodzaju inne rozmowy, zwierzęta, dźwięki ulicy czy zwykłe szumy. W nagraniu, które ma być później dowodem lub poświadczać o danej rzeczy nie może być żadnych wątpliwości względem wypowiedzianych słów.

Stąd liczy się jakość. Profesjonalny sprzęt do podsłuchiwania pomoże nie tylko w samym nagraniu rozmów z ukrycia, ale też da ci naprawdę wysokiej klasy materiał. Będzie on pozbawiony szumów, słowa będą wyraźne i jednocześnie odpowiednio głośne.

Drugim ważnym aspektem jest jakość wykonania i długowieczność. Drogi sprzęt powinien wytrzymać pracę na najwyższych obrotach. Nie chodzi tu też o lata współpracy z tobą (choć jeden wydatek powinien starczać na dłużej), a również działanie w trakcie zadania. Bateria powinna być na tyle mocna, żeby wystarczyła na cały czas trwania danego zadania.

Mamy tu na myśli nie tylko pojemność baterii, ale też odpowiedni pobór prądu. Urządzenia wysokiej klasy potrafią inteligentnie przejść w stan czuwania w taki sposób, aby szybko wrócić do pracy kiedy trzeba.

To jednak nie wszystko!

Jako profesjonalista wiesz też, że urządzenie powinno być wygodne w obsłudze i pracować dyskretnie. Tu ważna jest rola podsłuchów radiowych. Te nie działają na karty SIM, które zgodnie z polskim prawem musisz rejestrować. W ten sposób natomiast jesteś na dobrej drodze do rozpoznania.

Jako doświadczony detektyw nie możesz pozwolić sobie również na utratę łączności z urządzeniem. To dlatego komunikacja radiowa w profesjonalnych podsłuchach działa stabilnie i nie zniknie przy pierwszych trudnościach.

Na koniec sprawdź jakie funkcje mają dane podsłuchy. Powinny być łatwe w montażu i ukryciu, sterowane zdalnie, mieć naprawdę dobry zasięg, rozbudowane tryby pracy i późniejszego odsłuchania nagranych informacji. Jeżeli podsłuch spełni wszystkie wymagania wyżej, to o jakość swojej pracy i profesjonalizm sprzętu możesz być spokojny?

Na jakie urządzenia postawić?

Podsłuch radiowy 5KA PRO z odbiornikiem

My możemy zaproponować ci trzy typy podsłuchów. Pierwszy to PRO 5KA. Ten rozbudowany model pozwala na podsłuchiwanie w promieniu 1,5 kilometra! To bardzo niewielkie i proste w użytkowaniu urządzenie, które bardzo łatwo ukryjesz.

5KA PRO pozwala nagrywać w wysokiej jakości nawet w momencie prawie wyładowanej baterii. Pozwala na pracę na niskim napięciu (jednak kosztem zasięgu) nawet na bateriach AA. Bazuje na radiowej wersji podsłuchu, posługując się typem FM i WFM – to sprawia, że jakość dźwięku możesz porównać do tego, który słyszysz w studio nagraniowym! Jego pracy nie zakłóca nawet urządzenie emitujące fale takie jak mikrofalówka itd.

Ma oczywiście również systemy wzmocnienia dźwięku i nie wymaga stosowania kart SIM i nadajników GSM.

Innym profesjonalnym urządzeniem jest podsłuch 5KF PRO. To podobny do 5KA sprzęt różniący się głównie zasilaniem i wielkością. Całość jest bardzo niewielka i wyjątkowo dyskretna, zasilana baterią CR2032, czyli popularną baterią np. do zegarów lub pilotów samochodowych. Dodatkowo wyposażony jest w magnes neodymowy, który zamontowany jest przy nadajniku. Służy on do ułatwienia montażu i jego stabilności. Magnesy neodymowe pozwalają utrzymać urządzenie w stabilnej formie i przyczepić wręcz „na stałe”, bez obaw, że upadnie np. przy drganiach auta.

Oczywiście niekiedy detektyw chce ukryć podsłuch w przedmiocie. Do tego świetnie nadawać będzie się pluskwa 5KD PRO. Urządzenie ma szeroki zakres napięć (od 1.2v do 15V). Możesz ją włożyć wszędzie tam, gdzie będzie tego wymagała od ciebie praca.

Podsłuch 5KD PRO
Tak wygląda 5KD PRO. Profesjonalna pluskwa do podsłuchu (fot. materiały własne)

Który z tych sprzętów wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *