Podsłuch to sposób na zabezpieczenie majątku! (fot. pixabay.com

Podsłuch w dobie pandemii – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Choć podsłuchy kojarzą się nierzadko negatywnie, to sprzęt tego typu pomoże przetrwać trudne czasy epidemii koronawirusa. Podsłuch ma nie tylko rolę sprzętu szpiegowskiego, ale też pomoże w zabezpieczeniu ciebie, twojej rodziny i mienia przed pośrednimi skutkami globalnego spowolnienia.

Wraz z rozszerzającą się epidemią, zwalniała gospodarka, ludzie tracili pracę, a kontakty międzyludzkie ograniczyły się praktycznie do minimum. Życie społeczne wraca wprawdzie do normy, ale dwa utracone miesiące na stałe odbiją piętno w najbliższych latach naszego funkcjonowania. Jak podsłuch pomoże w nowej rzeczywistości?

Podsłuch pomoże w sferze prywatnej

Zacznijmy od powodów, dla których powinieneś zainstalować podsłuch w przestrzeni prywatnej, domowej. Urządzenia zbierające materiały dźwiękowe są przydatną formą kontaktu międzyludzkiego. Instalując zaawansowany sprzęt w otoczeniu najbliższych zawsze będziesz miał z nimi kontakt. Jeżeli obawiasz się o swoich starszych rodziców, a nie chcesz ich narażać na ciągłe spotkania – zainwestuj w podsłuch, aby zawsze sprawdzić, czy wszystko u nich w porządku. Zmniejszysz tym samym ryzyko kontaktu fizycznego. Kontrola w takim wypadku jest bardzo ważna!

To jednak nie wszystko. Sfera kontroli to nie tylko osoby starsze, niekiedy chore, ale też dzieci. Podsłuchy wykorzystywane są często, jako elektroniczne nianie. Zarówno mniejsze, jak i większe pociechy mają na ten moment ograniczone możliwości zewnętrznej opieki. Być może boisz się zatrudniać niani, a funkcjonowanie szkół i przedszkoli nie jest czymś oczywistym. Wystarczy, że zainstalujesz sprzęt do podsłuchiwania w pokoju zabawy i możesz spokojnie pracować. W razie ewentualnego zagrożenia szybko zareagujesz.

Dlaczego podsłuch w roli elektronicznej niani jest lepszy? Za przykład weźmy nadajnik kwarcowy 5KA-Pro. Ma on zasięg dochodzący nawet do 1500 metrów (dzięki temu pozwala na swobodny odsłuch w całym domu, z ogrodu, czy nawet pobliskiego sklepu), ma bardzo niewielkie rozmiary, a jego najważniejszą zaletą jest wychwycenie dźwięku, którego nie jest w stanie wyłapać ludzkie ucho! Ponadto, w przypadku np. nadzoru nad seniorami, od razu usłyszymy że coś jest nie tak, a nadzorowana osoba może natychmiast poprosić nas o pomoc zamiast szukać telefonu i dzwonić do nas.

Podsłuch 5KA-Pro będzie świetnie nadawał się jako elektroniczna niania. Urządzenie zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku (fot. Materiały własne)

Pamiętaj też o zabezpieczeniu swojego mieszkania na wypadek kradzieży. Przede wszystkim policyjne statystyki potwierdzają niestety, że w dobie koronawirusa (a także po pandemii) zwiększy się odsetek osób „trudniących się” złodziejstwem. Wynika to pośrednio z sytuacji na rynku, gdzie może zabraknąć dla wielu pracy. Dobrze zainstalowany podsłuch, posiadający np. funkcję nasłuchu na żywo, pozwoli ci zareagować natychmiast w momencie kradzieży. Będzie też dowodem na policji, a później w sądzie.

Prowadzisz firmę? Nie warto zwlekać!

Działalność gospodarcza jest bardzo narażona przez epidemię koronawirusa, np. ze strony… nieuczciwych pracowników. Wydaje się, że brzmi to jak żart, (bo przecież każdy powinien szanować swoją pracę), ale niestety niektórzy zatrudnieni próbują wykorzystać sytuację do szybkiego i niekoniecznie uczciwego zarobku. Jak? Na przykład wykradając tajne informacje i przekazując je (odpłatnie) na rzecz twojej konkurencji.

Co więcej, pracownicy wykorzystują zamieszanie związane z epidemią oraz twój chwilowy brak uwagi związany z kontrolą (związany z próbą ratowania firmy) i zaprzestają efektywnego wykonywania swoich obowiązków. W ten sposób jawnie działają na twoją szkodę i obniżają twoje (być może i tak już niskie) obroty.

Dla zabezpieczenia się przed takimi nieuczciwymi pracownikami dobrze jest zainstalować podsłuch. Będzie on formą kontroli i ochrony. Pamiętaj, że polskie prawodawstwo zobowiązuje cię do poinformowania pracowników o możliwości nasłuchiwania ich rozmów. Przed zakupem urządzenia skonsultuj się również z prawnikiem.

Zobacz: podsłuchy – zobacz sprawdzone rozwiązania!

Z pewnością podsłuch pozwoli ci również na zabezpieczenie firmy przed kradzieżą. Przestępcy często zwracają uwagę na monitoring CCTV i niszczą go. Urządzeń szpiegowskich mało kto się jednak spodziewa, co skutecznie ochroni twój majątek.

Podsłuch to skuteczna ochrona przed złodziejami. W czasie pandemii kradzieży może być niestety więcej, więc warto się zawczasu zabezpieczyć (fot. Pixabay.com)

Wybierając podsłuch, zainwestuj w urządzenia, które mają szerokie możliwości. Ważny jest zasięg, jakość wyłapywanego dźwięku, kwestia energii (możliwość podpięcia zasilania zewnętrznego lub pojemna bateria) oraz dodatkowe opcje, takie jak nasłuch w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *