(fot. materiały własne)

Podsłuch modułowy – co warto wiedzieć, o nowej jakości od polskiego producenta?

Praca nad podsłuchami nieustannie trwa, a jej efekty możemy już zobaczyć. Wynikiem działań polskiego producenta jest jedyny w swoim rodzaju podsłuch modułowy, zbudowany na bazie profesjonalnego urządzenia kwarcowego. Dowiedz się, jak działa ALFA 5KZ PRO.

Podsłuch modułowy odpowiada na potrzeby branży i pracujących w niej osób. Nie każdy detektyw ma na tyle rozwiniętą wiedzę techniczną, żeby radzić sobie z lutowaniem i znajomością elektroniki tak, aby zmieniać możliwości podsłuchu w zależności od sytuacji. Problemem jest również czas, bo szybka reakcja może wpłynąć na efekty pracy operacyjnej.

Z uwagi na fakt zapotrzebowania, zbudowana na bazie podsłuchu kwarcowego część to praktyczne nowum na rynku, której funkcje przypadną do gustu osobom praktycznym, lubiącym działanie efektywne i szybkie. Sprawdźmy, co kryje się za tym urządzeniem!

Czym jest podsłuch modułowy?

Podsłuch modułowy ALFA 5KZ PRO to innowacyjne urządzenie, którego tryb pracy możesz dostosować w zależności od zapotrzebowania. Z pewnością, ten w pełni profesjonalny sprzęt daje możliwość szybkiej i prostej obsługi, bez precyzyjnego lutowania, ryzykownych przeróbek czy znajomości działania elektroniki.

Podsłuch modułowy ALFA 5KZ PRO to innowacja w sektorze podsłuchów kwarcowych (fot. Materiały własne
Podsłuch modułowy ALFA 5KZ PRO to innowacja w sektorze podsłuchów kwarcowych (fot. Materiały własne)

Najważniejsze jest to, że jego konstrukcja oparta jest na modułach, podłączanych za pomocą 3-pinowych wtyczek. W związku z tym, moduły wpina się intuicyjnie, a wygląd i mechanizm działania wtyczek nie pozwalają na nieprawidłowe podłączenie kolejnych modułów. Dzięki wtyczkom, praktycznie podczas działań operacyjnych można zmienić parametry podsłuchu, dostosowując go do warunków w jakich będzie pracował.

Co to oznacza w praktyce? Producent przygotował trzy możliwości zasilania podsłuchu kwarcowego, w zależności od potrzeb.

  • Minimalne wymiary, kosztem zasięgu i czasu działania – ten moduł sprawdza się podczas krótkich prac, przy niewielkich odległościach, wymagających jednocześnie możliwie perfekcyjnej dyskrecji i ukrycia podsłuchu
  • Małe wymiary (porównywalne do baterii AA) i długi czas pracy (do 28 dni) kosztem zasięgu – to opcja dla zadań, potrzebujących ciągłego zbierania materiałów np. podczas udowadniania przemocy domowej lub zdrady, gdy podsłuch ma być założony w okolicach śledzonego obiektu.
  • Bardzo duży zasięg (do 1500 metrów) i długi czas pracy, kosztem rozmiaru – to moduł dla zadań, które nie wymagają bezpośredniego instalowania i ukrywania podsłuchu, gdzie potrzebny jest daleki zasięg zbierania materiałów.

Zmiana poszczególnego modułu nie powinna zająć ci więcej niż kilka sekund. Co ciekawe, szeroki zakres napięcia sprawia, że podsłuch można zasilać z dowolnego źródła między 1,5V a 4V. Co ciekawe, sprzęt ma całą gamę przydatnych akcesoriów. Te umożliwiają ci podłączenie go pod zasilanie stałe (np. przy zegarze czy telewizorze) oraz specjalną przystawkę do sprawdzenia stanu baterii.

Zestaw akcesoriów jest wielką zaletą sprzętu. Pozwala to na dostosowanie go do twoich potrzeb (fot. Materiały własne)
Zestaw akcesoriów jest wielką zaletą sprzętu. Pozwala to na dostosowanie go do twoich potrzeb (fot. Materiały własne)

To podsłuch kwarcowy – jest w pełni stabilny!

Przede wszystkim, podsłuch modułowy ALFA 5KZ PRO to urządzenie kwarcowe. Oznacza to, że umożliwia zasięg do nawet 1500 metrów, w terenie otwartym i zasilaniu 3,6V. Jego stabilizacja jest pełna, a odpowiada za nią rezonans kwarcowy, który sprawia, że raz ustawiona częstotliwość się nie zmieni – nawet, jeżeli będziesz przenosił urządzenie.

Bez wątpienia ważne jest to, że nadajnik ma bardzo czuły mikrofon, który wychwyci nawet najcichszy szept z 15 metrów. Ma system podwójnej modulacji oraz system ARW (Automatyczna Regulacja Wzmocnienia), co chroni materiały przed niepożądanym efektem przesterowania. Zapewnia pełną dyskrecję i anonimowość pracy, gwarantuje wysokiej klasy dźwięk, ma bardzo szeroki zakres możliwości (niektórzy wykorzystują go jako nianię elektroniczną), a dodatkowo pozwala na wyjątkowo długi czas pracy.

Bezsprzecznie, ALFA 5KZ PRO to jedyne takie urządzenie na rynku, adresowane głównie do profesjonalistów. W zestawie znajdziesz kompletny odbiornik i nadajnik, idealnie współpracujące ze sobą. Godnym uwagi jest fakt, że producent dorzuca do zestawu również dwa akumulatory 3,6 V 120 mAh, gdzie jeden może pracować w urządzeniu podczas gdy drugi można naładować na podmianę. W zależności od potrzeb możesz zastosować inne rozwiązania. Ten innowacyjny produkt to w pełni polski projekt, a zastosowane w nim elementy (zarówno do samej budowy, jak i dodatkowe akcesoria) są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Podsumowując, Jeżeli poszukujesz więc urządzenia na wysokim poziomie – zainwestuj w ten podsłuch. Z pewnością odwdzięczy się długą i efektywną pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *