Ochrona elektronarzędzi i nie tylko. Co jeszcze potrafi lokalizator?

Elektronarzędzia coraz częściej padają łupem złodziei. Zdarzają się przypadki wynoszenia sprzętu z terenu budowy przez osoby postronne, jak i nieuczciwych pracowników. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że elektronarzędzia mogą być warte naprawdę dużo i ich ochrona jest ważna. Do tego posłuży ci lokalizator!

Zgłaszanie sprawy na policję czy wynajmowanie detektywa w statystycznie na nie wiele się zda. Skuteczna ochrona elektronarzędzi to podstawowa czynność świadomego przedsiębiorcy. Oczywiście, nie jesteś w stanie pilnować ich 24 godziny na dobę. Są jednak systemy, które pomogą ci kontrolować położenie sprzętu. Co ciekawe, potrafią one o wiele więcej!

Elektronarzędzia mogą być warte fortunę!

Odpowiedni i specjalistyczny sprzęt wart jest niekiedy setki tysięcy złotych. Z tego względu dobrze wiesz, że ochrona elektronarzędzi musi być jednym z twoich celów. Pamiętaj, że największe zagrożenie nie przychodzi z zewnątrz, a najtrudniej będzie kontrolować nieuczciwych pracowników.

Co zrobić, aby sprzęt nie znikał z warsztatu lub placu budowy pod twoją nieobecnością? Zainwestuj w lokalizatory. Urządzenie powinno raportować ci kilka razy dziennie o pozycji twoich narzędzi. Nie potrzebujesz ciągłych i szczegółowych raportów, bo przemieszczanie się sprzętu jest czymś naturalnym. Będziesz mógł za to sprawdzić, czy rzeczywiście elektronarzędzie pojawiło się na budowie lub w warsztacie.

Lokalizator zapobiegnie też ewentualnej kradzieży, bo poinformuje cię o złamaniu planowanego harmonogramu prac lub o próbie zdjęcia urządzenia z obudowy elektronarzędzia. W ten sposób ochrona twojego urządzenia będzie ciągła i pewna, a ty będziesz spał spokojnie!

Elektronarzędzia mogą kosztować krocie! Warto chronić swój majątek (fot. Pixabay.com)
Elektronarzędzia mogą kosztować krocie! Warto chronić swój majątek (fot. Pixabay.com)

Ochrona narzędzi to nie wszystko

Oczywiście, taki lokalizator GPS to nie tylko ochrona elektronarzędzi. Przyda się np. przy kontrolowaniu trasy samochodu służbowego czy ciężkiego sprzętu. Jeżeli np. sprzęt ma pracować w jednym miejscu, bez możliwości zmiany położenia, to ruch zostanie zauważony przez lokalizator i natychmiast zostaniesz o tym powiadomiony!

Możesz też wysłać lokalizator w trasy razem ze swoim kierowcą, (jeżeli np. posiadasz firmę przewozową). Działa on 400 dni, gdyż raportuje on położenie tylko kilka razy dziennie. Ty za to cały czas będziesz wiedział, gdzie znajduje się twój ładunek. W ten sposób chronisz nie tylko towar, ale też swojego pracownika. W historii transportu było wiele przypadków, gdy np. kierowca zasłabł, a służby nie mogły go odszukać. Teraz będziesz mógł im natychmiastowo przekazać położenie i być może uratujesz komuś życie!

Kierowcy ciężarówek zmagają się z różnymi trudnościami. Lokalizator pomoże im i tobie w trasie (fot. Pixabay.com)
Kierowcy ciężarówek zmagają się z różnymi trudnościami. Lokalizator pomoże im i tobie w trasie (fot. Pixabay.com)

Jak wybrać dobry lokalizator?

Wybierając lokalizator postaraj się dobrać jego funkcje do twoich potrzeb. Pamiętaj, że może on przydać się nie tylko, jako ochrona elektronarzędzi czy samochodów, ale też innych urządzeń i sprzętów.

Warto postawić na lokalizator, który można łatwo zamontować. Dobrym wyborem będzie też sprzęt, którego bateria trzyma długo na jednym ładowaniu. Przy szukaniu samochodu ważna powinna być dla ciebie precyzja, ale np. dokładne pokazanie przebytej trasy nie jest opcją konieczną przy ochronie elektronarzędzi.

Ciekawym wyborem może być hermetyczny lokalizator TK05. Sprzęt ten sprawi, że ochrona twojego sprzętu będzie dużo łatwiejsza. Spójrzmy na jego możliwości!

Silne mocowanie i długi czas pracy!

Główną zaletą urządzenia jest bardzo silny magnes. Dzięki temu bez problemu zamontujesz lokalizator zarówno pod samochodem, jak i na powierzchni młota pneumatycznego. Długi czas działania pozwala na pracę do nawet – uwaga – 400 dni! Przez ten czas będziesz miał swoje sprzęty „na oku”.

VJoyCar TK05 sprawi, że ochrona twoich narzędzi czy pojazdów będzie prostsza niż kiedykolwiek (fot. Materiały własne)
VJoyCar TK05 sprawi, że ochrona twoich narzędzi czy pojazdów będzie prostsza niż kiedykolwiek (fot. Materiały własne)

Jak to możliwe? Projektanci ograniczyli wysyłanie raportów do sześciu razy na dobę, co w zupełności wystarczy do zlokalizowania sprzętu i jego ochrona będzie zapewniona. Nie obciąża jednocześnie baterii w znaczny sposób. Nie znaczy to jednak, że nie masz możliwości zmiany raportowania. Urządzenie pozwala wysyłać je nawet do sześciu razy… na minutę!

Jeżeli potrzebujesz precyzji, to lokalizator poda ci lokalizację sprzętu z dokładnością do pięciu metrów. Umożliwia też śledzenie przedmiotu lub pojazdu w czasie rzeczywistym.

Co jest potrzebne do działania takiego lokalizatora? W zupełności wystarczy ci współczesny smartfon i karta sim. Tę montujesz w lokalizatorze, a dzięki temu będzie wysyłał ci on raporty sms lub śledzenie położenia na specjalnej (i darmowej platformie).

A co jeżeli sygnał się zagubi? Lokalizator zapisze trasę w trybie offline i od razu po połączeniu przekaże ci informację o swoim położeniu. W ten sposób ochrona twojego mienia będzie zapewniona, a ty będziesz mógł spać (i pracować) spokojnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *