Nietypowe zastosowanie podsłuchów i przykłady urządzeń

Współczesny świat wymaga od technologii wszechstronności – również od urządzeń detektywistycznych. W tym tekście postaramy się przedstawić najbardziej nietypowe zastosowanie podsłuchów, a także przykłady urządzeń, które w tych zastosowaniach się nam przydadzą. Zachęcamy do lektury!

Nietypowe zastosowanie podsłuchów związane jest z różnymi dziedzinami życia. Urządzenia te mają ogromne możliwości i mogą służyć nie tylko jako sprzęt do śledztwa. Dzięki temu zakupiony np. do jednorazowego użycia podsłuch, stanie się sprzętem domowego zastosowania.

Zastosowanie podsłuchów w świecie dzieci

Przede wszystkim podsłuchy sprawdzą się w opiece nad dziećmi. O ile jeszcze kilka lat temu ciężko było cały czas spoglądać na dziecko, tak dziś jest to praktycznie nieprawdopodobne. Wszechobecny home office, obowiązki domowe czy inne kwestie mogą rozpraszać naszą uwagę na tyle, że sprawdzanie co słychać u dziecka co 30 minut będzie graniczyło z cudem. I tu przychodzą z pomocą podsłuchy właśnie.

Nietypowe zastosowanie podsłuchów to między innymi wykorzystanie ich jako elektroniczna niania. Jak? Otóż wystarczy zainstalować urządzenie w pokoju dziecka lub innym pomieszczeniu, gdzie to się bawi. Odbiornik natomiast umieśćmy tam, gdzie akurat przebywamy. W razie niepokojących odgłosów (lub ich braku) będziemy mogli natychmiast zareagować!

Nietypowe zastosowanie podsłuchów - dzieci
Zastosowanie podsłuchów w świecie dzieci na pewno zwiększy ich bezpieczeństwo (fot. pixabay.com)

Jaki sprzęt wybrać?

Jaki sprzęt nada się do takiego zastosowania? Otóż idealnym urządzeniem do tego typu zastosowań będzie podsłuch w listwie ALFA GSM-26. Dlaczego akurat taki sprzęt? Jego główną zaletą przy pracy jako elektroniczna niania będzie fakt podsłuchu za pomocą GSM. Choć listwa ma zasięg zaledwie 8 metrów (nada się więc do pokoju dziecięcego), to już jesteś w stanie słuchać odgłosów dziecka… z każdego miejsca na świecie!

Jak to możliwe? Do działania wystarczy, że zadzwonisz na numer karty SIM, którą umieścisz w listwie. Twoim odbiornikiem będzie telefon. W ten sposób masz ciągły dostęp do tego, co dzieje się z Twoim dzieckiem. Wady takiego rozwiązania? Twoja linia będzie cały czas zajęta, bateria w telefonie może się wyczerpać, a pakiet darmowych minut błyskawicznie skończyć.

Jeżeli wolisz coś, co nie ogranicza Twojego sprzętu telefonicznego, to wybierz podsłuch kwarcowy ALFA 5KA PRO wraz z dodatkowym odbiornikiem. Nadajnik urządzenia jest wyjątkowo czuły, co pozwala na bezproblemowe wychwycenie każdego szeptu dziecka, a nawet jego oddechu – to szczególnie ważne u najmniejszych dzieci. W trybie mniejszego zasięgu (200 metrów – spokojnie wystarczy w przypadku takiego zastosowania) bateria może działać nawet 28 dni!

Pamiętaj, że podsłuchy mogą służyć również do kontroli pracy niani podczas Twojej nieobecności. W uzasadnionych przypadkach masz do tego prawo, jednak podejmując jakiekolwiek kroki skonsultuj się z prawnikiem.

Podsłuch przez ścianę – ratownictwo i kontrole

Ciekawe zastosowania mogą mieć np. podsłuchy przez ścianę. Oczywiście, często zastosowanie podsłuchów tego typu wiąże się z pracą detektywów czy służb. Jednak mogą przydać się np. w pracy ratowników medycznych. Jeżeli Ci nie mają dostępu do zagrożonego pomieszczenia, a wyważenie drzwi lub ściany może zakończyć się zawaleniem, to podsłuch przez ścianę może być rozwiązaniem aby sprawdzić czy w środku jest jeszcze ktoś żywy (poszkodowani np. w katastrofach budowlanych mogą mieć problem z krzyczeniem czy wydawaniem innych, głośnych odgłosów).

Podsłuchy przez ścianę to również sposób na różnego rodzaju kontrole np. w przypadku niechcianych lokatorów w postaci zwierząt lub podobnych. Nietypowe zastosowanie tego sprzętu może być naprawdę szerokie.

Jeżeli szukacie sprzętu do takich zastosowań, to polecamy podsłuch przez ścianę, mikrofon sejsmiczny F-999B. Urządzenie przenika przez ściany o grubości nawet 60 centymetrów. Wzmacnia też dźwięk 35 000 razy, co pozwala spokojnie usłyszeć głosy znajdujące się z drugiej strony. Transmiter FM umożliwia przesyłanie dźwięku drogą radiową, a system automatycznego odłączenia słuchawek przy głośnym dźwięku ochroni Twój słuch w czasie pracy.

Podsłuch przez ścianę naprawdę może uratować życie! (fot. pixabay.com)

Powyższe to oczywiście tylko część nietypowego zastosowania podsłuchów. Sposobów jest wiele i wiążą się zarówno w z pracą zawodową jak i prywatnymi czynnościami. To sposób na łatwiejsze funkcjonowanie i z tego względu naprawdę warto mieć taki sprzęt w domu.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *