Mini kamera szpiegowska do samodzielnej instalacji

Jest tyle okoliczności przyrody i nie tylko, w których warto zastosować mini kamerę szpiegowską, że trudno byłoby je wszystkie wymienić. Ten rodzaj obserwacji daje wiedzę o typowym sposobie zachowania podglądanych. Takie działania prowadzi się m.in. w celu badania zachowań konsumentów.

Zastosowanie mini kamery szpiegowskiej?

Każde okoliczności wymagają zaangażowania właściwych środków. O ile obserwacja poprzez kamery na dużej przestrzeni, np. w sklepie wielkopowierzchniowym, pozwala na stosowanie widocznych kamer. To w małym pomieszczeniu, dyskretne podglądanie z ukrycia będzie wymagać nieco więcej finezji. Do tego dochodzi jeszcze kwestia instalacji sprzętu. Angażowanie kogokolwiek może okazać się kłopotliwe, w związku z tym warto rozważyć inwestycję w sprzęt do samodzielnej instalacji. Dobrym rozwiązaniem, w podobnych zastosowaniach, będzie mini kamera szpiegowska do samodzielnej instalacji. Stosując taki sprzęt możemy mieć pewność, że inwigilowani nie zorientują się, że są podglądani. Dzięki temu, fakt obserwacji nie będzie miał wpływu na zachowanie ludzi w polu widzenia kamery. Przeprowadzone w ten sposób badanie, przyniesie wiedzę na temat naturalnego sposobu zachowania obserwowanych. W ten sposób można badać także efekt wnikania obserwatora w inwigilowaną grupę – tzw. obserwacja uczestnicząca lub badać zjawiska wyłącznie jako zewnętrzny obserwator – tzw. obserwacja nieuczestnicząca. Samą obserwację można drobiazgowo zaplanować, tworząc wcześniej usystematyzowany klucz odpowiedzi, odnoszący się do interesujących nas zachowań (obserwacja kontrolowana) lub podejść do zjawiska elastycznie (obserwacja niekontrolowana).

Mini kamera szpiegowska - podgląd w telefonie.
Mini kamera szpiegowska – podgląd w telefonie.

Jak wybrać mini kamerę szpiegowską?

Nie zaszkodzi dobrać parametry poszczególnych elementów kamery, adekwatnie do okoliczności, w której zostanie zastosowana. Szukając odpowiedniego produktu warto poświęcić szczególną uwagę następującym punktom specyfikacji:

  • Wielkość i rodzaj obiektywu – skoro decydujemy się na wykorzystanie mini kamery szpiegowskiej, to najlepiej, jeżeli będzie wyposażona w micro obiektyw o wysokiej rozdzielczości. Warto wybrać model o jak najszerszym polu widzenia, ma to zasadniczy wpływ na pole widzenia, a co za tym idzie skuteczność obserwacji.
  • Długość taśmy – łączącej obiektyw z jednostką centralną kamery. Do najczęściej stosowanych należą taśmy o długości do 10 cm. Zazwyczaj lokalizacja kamery nie wymaga stosowania dłuższej.
  • Sterowanie i zasilanie – nowoczesne mini kamery szpiegowskie są sterowane za pośrednictwem prostego pilota, który może mieć np. formę dyskretnego breloczka do kluczy. W większości modeli funkcje pilota są ograniczone do włączania i wyłączania kamery. Bateria jednostki centralnej mini kamery szpiegowskiej pozwala nawet na kilkanaście godzin pracy.

Jeżeli zachodzi potrzeba prowadzenia ciągłej inwigilacji, jest możliwość podłączenia zasilanie zewnętrznego przez interfejs USB.

Jeden komentarz o “Mini kamera szpiegowska do samodzielnej instalacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *