Małe i łatwe do ukrycia urządzenia podsłuchowe

Urządzenia podsłuchowe to nieoceniona pomoc w zdobyciu lub utrwaleniu ważnych informacji. By dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być nie tylko czułe i precyzyjne, ale przede wszystkim dyskretne. Jakie urządzenia zastosować w konkretnej sytuacji i jak kwestia podsłuchu wygląda z perspektywy prawnej?

Czy podsłuchiwanie i zakładanie podsłuchów jest legalne?

Na początku nasuwa się oczywiście pytanie – czy wykonywanie podsłuchów jest legalne? Odpowiedź nie jest taka oczywista. Zgodnie z art. 267 § 3 kk nieupoważnione wykorzystanie urządzeń podsłuchowych w celu uzyskania informacji może grozić grzywną, a nawet karą ograniczenia wolności.

W tym wypadku wszystko zależy jednak od okoliczności, a w niektórych sytuacjach nagrana rozmowa może posłużyć np. jako materiał dowodowy w sprawie karnej. Rejestracja rozmowy, w której bierzemy udział osobiście, nie podlega karze. Zawarte w niej informacje uzyskaliśmy osobiście, zamiar ich uzyskania w nieuprawniony sposób można wiec wykluczyć. Podsłuch może być narzędziem służącym w zwalczaniu takich zjawisk jak znęcanie psychiczne, mobbing, przemoc na tle seksualnym i wiele innych. Warto jednak pamiętać, że użycie tej metody może być źródłem kontrowersji, tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z kwestiami prawnymi.

Podsłuch do ubrania

Urządzenie podsłuchowe będące elementem ubrania? Coś, co wielu z nas kojarzy się jedynie z filami szpiegowskimi, dziś jest ogólnodostępnym i powszechnym rozwiązaniem. Podręczny rejestrator daje możliwość nagrywania z bliskiej odległości. Ponadto możemy kontrolować urządzenie na bieżąco i reagowania w momencie, gdy np. rozmówca się oddala. Przy tym miniaturowe podsłuchy są bardzo dyskretne, doskonale imitujące np. przedmioty wykorzystywane na co dzień.

Poza dyskrecją cechują się też doskonałymi parametrami. Z pomocą nowoczesnych rejestratorów możemy nagrać głos nawet z odległości kilkunastu metrów. Jednocześnie uzyskujemy wysoką jakość dźwięku, urządzenia są wyposażone w rozwiązania redukujące szum i zakłócenia. Istotnym aspektem jest także tryb pracy urządzeń. Szpiegowskie dyktafony mogą zarejestrować nawet kilkaset godzin rozmów, a wytrzymałe akumulatory umożliwiają ciągłą pracę nawet do 40 godzin.

Miniaturowy dyktafon z wygodnym klipsem

Po jakie urządzenia rejestrujące warto sięgnąć? Popularnym i prostym rozwiązaniem są miniaturowe dyktafony z klipsem. Można je zawiesić przy pasku lub włożyć do kieszeni. A jeśli szukamy czegoś bardziej dyskretnego, możemy sięgnąć po podsłuch wbudowany np. w… zegarek, długopis, a nawet naszyjnik. Takie urządzenie nie wzbudza podejrzeń i pozwoli na uzyskanie nagrania wysokiej jakości.

małe urządzenie podsłuchowe
Dyskretny dyktafon do torebki z klipsem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *