Lokalizator nie tylko do samochodu

Rower zamiast autobusu 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera rower jako główny środek transportu po zakorkowanych ulicach. Powody są oczywiste – szybszy dojazd na miejsce, brak kosztów za paliwo, a także zdrowszy tryb życia. To świetna alternatywa dla tradycyjnych środków komunikacji – samochodu czy autobusu. Niestety, pomimo stosowania zabezpieczeń w postaci zapinek na klucz czy kod, właściciele rowerów cały czas narażani są na kradzież swoich jednośladów. Parkowanie wewnątrz budynków zazwyczaj jest niemożliwe, co sprawia, że rower trzeba zostawiać na ulicy. Niestety, często okazuje się, że parking nawet w miejscach z miejskim monitoringiem nie wystarcza, a sprawcy pozostają bezkarni. Czy rozwiązaniem może być lokalizator?

Co jeśli blokada do roweru i czujne oko kamery to za mało?

W przypadku samochodów od dawna stosuje się urządzenia lokalizujące, które dzięki wykorzystaniu technologii GPS powiadamiają użytkownika o położeniu auta, umożliwiają śledzenie trasy oraz dają szereg innych przydatnych możliwości. Lokalizatory to małe pudełeczka, które bez problemu można ukryć gdzieś we wnętrzu samochodu, są także modele wyposażone w obudowę hermetyczną oraz silne magnesy do zamontowania np. pod autem. Taki lokalizator trudno byłoby umieścić na ramie roweru – można ukryć go gdzieś w sakwie rowerowej, ale dlaczego nie skorzystać z dedykowanych rozwiązań?

Gdzie zamontować lokalizator?

Lokalizatory, które z powodzeniem można stosować do ochrony roweru to urządzenia sprytnie ukryte, których obecności złodziej na pewno nie dostrzeże. Zamaskowane w lampach rowerowych czy ukryte w sztycy kierownicy lokalizatory powiadomią użytkownika o dokładnym położeniu roweru. Wystarczy w urządzeniu umieścić aktywną kartę SIM i w dowolnym momencie wysłać SMS z żądaniem wskazania aktualnej pozycji roweru. W odpowiedzi otrzymamy wiadomość z odnośnikiem do mapy ze wskazanym miejscem, w którym znajduje się lokalizator.

Urządzeniem, które raportuje za pomocą wiadomości SMS jest np. lokalizator ukryty w lampie rowerowej.

Oprócz tego, niektóre modele dają możliwość monitorowania trasy na darmowych platformach internetowych. Pozwala to w łatwy sposób na śledzenie trasy na bieżąco, a także sprawdzanie historii przebytych tras. Jednym z takich jest lokalizator, który można ukryć w sztycy kierownicy.

Warto pamiętać, że lokalizatory działają w oparciu o technologię GPS i GSM, co oznacza, że zasięg jest nieograniczony i działają w każdym miejscu z dostępem do sieci komórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *