Jaki lokalizator GPS dla dzieci wybrać?

Dobry rodzic zawsze chce czuwać nad bezpieczeństwem dziecka, bez względu na to czy dziecko ma pięć lat, czy piętnaście. To nie jest kwestia kontroli i braku zaufania, ale dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli ty też chcesz widzieć, gdzie twoje dziecko się znajduje, rozważ zakup lokalizatora GPS. Podpowiadamy, jaki warto kupić!

Jeśli wydaje ci się, że lokalizator to przesada i że są inne środki ostrożności, to najprawdopodobniej nie znasz statystyk. Codziennie policja dostaje zgłoszenia o 19 zaginionych dzieciach. Na szczęście większość z nich, bo aż 95 procent, zostaje odnalezionych w ciągu tygodnia, ale ile stresu taki lokalizator mógłby oszczędzić tym maluchom i ich rodzicom!  Chcesz wiedzieć gdzie jest twoje dziecko albo jak spędza czas pod twoją nieobecność? Oto kilka produktów, które ci w tym pomogą!

 

System lokalizacji  AlfaTRACK S-200

Szczegółowo raportujące urządzenie, które pozwala sprawdzić aktualizowane co 15 sekund współrzędne na specjalnej stronie internetowej w czasie rzeczywistym. Można też sprawdzić historię lokalizacji, łącznie z postojami i czasem ich trwania. Urządzenie w trybie czuwania może pracować nawet 7 dni, a dzięki funkcji przechodzenia w stan uśpienia w czasie postoju, ten czas może być znacznie dłuższy. Obudowa lokalizatora jest wodoszczelna, co w przypadku dzieci może się okazać duży atutem. Rodziców ucieszy też przycisk SOS, który pozwala wysłać sygnał na zdefiniowany wcześniej numer telefonu. Dzięki temu jeśli dziecko będzie potrzebowało twojej pomocy, wystarczy, że naciśnie jeden przycisk. Samo urządzenie jest niewielkie i waży zaledwie 65 g!

 

Lokalizator GL200

System lokalizacji pojazdów AlfaTRACK S-200 z wysokiej klasy lokalizatorem Queclink GL-200, cena: 980 zł
https://spy-center.pl/system-lokalizacji-pojazdow-alfatrack-s-200-z-wysokiej-klasy-lokalizatorem-queclink-gl-200-p-190.html

 

Lokalizator rowerowy SpyBike

Niewielki lokalizator, który można zamontować w sztycy kierownicy to ciekawa propozycja dla tych dzieci, które np. dojeżdżają do szkoły rowerem. Działa na kartę SIM, a żeby sprawdzić aktualną pozycję roweru, wystarczy wysłać z telefonu odpowiednią komendę na numer lokalizatora. Odpowiedź zwrotna przychodzi w formie SMSa z linkiem do mapy.  Ten model to także dobre zabezpieczenie roweru. Możliwe jest uruchomienie funkcji alarmu na wypadek kradzieży, dzięki czemu dostaniemy powiadomienie, jeśli tylko zostanie wykryty jakikolwiek ruch roweru.

Lokalizator do roweru Spybike

Lokalizator rowerowy w sztycy kierownicy – SpyBike, cena: 399 zł
https://spy-center.pl/lokalizator-rowerowy-w-sztycy-kierownicy-spybike-p-363.html

 

Tracker osobisty w breloku

Mały i niepozorny tracker, który wygląda jak zwykły breloczek, ale potrafi wyjątkowo szczegółowo rejestrować trasę (nawet 5 odczytów na sekundę!). Nie potrzebuje do działania karty SIM i jest niewykrywalny dla żadnego detektora urządzeń lokalizujących, ale uwaga! Nie raportuje na bieżąco – trasę można sprawdzić dopiero po podłączeniu lokalizatora do komputera.

Lokalizator w breloku

Tracker osobisty w breloku GPS QSTARZ BT-Q1300 bluetooth, cena: 455 zł
https://spy-center.pl/tracker-osobisty-w-breloku-gps-qstarz-bt-q1300-bluetooth-p-86.html

 

Dbaj o tych, których kochasz

Masz wątpliwości, czy system lokalizacji nie jest zbyt dużą ingerencją w prywatność dziecka? Pamiętaj, że dopóki nie skończy osiemnastu lat, to na tobie spoczywa odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo. Poza tym nie musisz wcale śledzić dziecka wbrew jego woli. Porozmawiajcie szczerze, opowiedz o zagrożeniach i swoich obawach. Być może dziecko się z tobą zgodzi, że lokalizator to dobre rozwiązanie, dzięki któremu poczuje się bezpieczniej w każdej sytuacji!

Jeden komentarz o “Jaki lokalizator GPS dla dzieci wybrać?

  1. świetny artykuł! Osobiście uważam, że system lokalizacji GPS to bardzo dobra sprawa, nie tylko dla dziecka ale rónież dla sprzetu który się wykupiło za sporą sumę, ajk motocykle czy auta. My korzystamy z monitoringu gps dla całej floty w Konsalnet i jestem bardzo zadowolona, że podjęłam się tego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *