Koronawirus zasłonił twarze ludzi na całym świecie (fot. pixabay.com)

Koronawirus, a rzeczywistość – kiedy wrócimy do normalności?

Pandemia SARS-COV-2 to temat, który od wielu miesięcy nie schodzi z tapet. Na pierwszych stronach gazet, w telewizyjnych paskach czy na głównych portalach internetowych pojawiają się informacje dotyczące nowych zakażeń i wpływu, jaki koronawirus ma na gospodarkę. W tym tekście postaramy się jednak odpowiedzieć na pytanie, kiedy wrócimy do normalności i jak bardzo COVID-19 zmienił świat?

Koronawirus mocno wpłynął praktycznie na każdy aspekt naszego życia. Zmienił podejście do kontaktów towarzyskich, ograniczył możliwość poruszania się, utrudnił zarabianie pieniędzy i dostęp do opieki medycznej czy edukacji. Koronawirus działa jednak nie tylko negatywnie, ale też… ewolucyjnie. Dowodem na to jest kwestia zakupów.

Koronawirus zmienił nasze podejście do zakupów

Jeszcze kilka lat temu rynek zakupów online był niewielką częścią branży handlowej. W dobie pandemii zaczęliśmy przyzwyczajać się, że zakupy robi się wyłącznie przez Internet. Sklepy stacjonarne w galeriach handlowych są pozamykane, a tradycyjne punkty postawiły na sprzedaż internetową (na spy-center.pl akurat od dawna rozwijaliśmy kwestię zakupów internetowych, dzięki czemu innowacyjne gadżety szpiegowskie i technologię inwigilacyjną znajdziesz zarówno w wersji online, jak i tradycyjnej).

Instytut badawczy Genius podaje, że 73 procent Polaków robi już zakupy w Internecie. Przed pandemią była to niespełna połowa. Ten sektor z pewnością rozwinął się dzięki trudnościom w tradycyjnym handlu.

Zakupy w Internecie to dziś nic nadzwyczajnego. Koronawirus zmienił nasze przyzwyczajenia (fot. pixabay.com)
Zakupy w Internecie to dziś nic nadzwyczajnego. Koronawirus zmienił nasze przyzwyczajenia (fot. pixabay.com)

Świat się bardzo zmienił

Większość rzeczy związanych z wirusem jest jednak negatywna. Zwiększyła się przemoc domowa, bo oprawcy zostali zamknięci w domach z ofiarami (pamiętaj, że urządzenia pomagające udowodnić taki proceder możesz znaleźć w naszym sklepie). Kontakty międzyludzkie są utrudnione (wymagają kamerek internetowych, które też u nas dostaniesz), a poznawanie nowych osób ograniczyliśmy praktycznie do minimum.

Socjologowie twierdzą, że niestety taki stan potrwa wiele lat, nawet jeżeli dotychczasowe obostrzenia zostaną całkowicie zdjęte. Nieufność i podejrzliwość będą domeną współczesnych pokoleń przez długi czas. Pandemia trwa niewiele ponad rok, a my powoli zaczęliśmy się przyzwyczajać do „nowej rzeczywistości”.

Czy jednak powinniśmy tak podchodzić do kwestii epidemii? Nie do końca. Naukowcy twierdzą, że szczepionka na SARS-COV-2 pomoże zniszczyć światową pandemię w ciągu 2-3 lat. Ugur Shahin, szef firmy BioNTech, które wraz z Pfizerem opracowała pierwszą, ogólnie stosowaną ochronę przed koronawirusem twierdzi, że w 2022 roku powoli zaczniemy wracać do normalności.

Bądźmy optymistami!

Na koniec jednak trochę optymizmu. Z pewnością narzucone przez rząd (oraz pozostałe kraje Unii Europejskiej) obostrzenia w końcu zostaną zdjęte. Gospodarka odetchnie, a my zaczniemy wracać do normalnego życia – z możliwością podróżowania, spotykania się ze znajomymi czy normalnego dostępu do lekarza (znanego nam sprzed epidemii koronawirusa).

Póki co polecamy serdecznie korzystanie ze znacznie rozbudowanego ostatnimi czasy sklepu spy-center.pl, na którym znajdziecie wspomniane wyżej urządzenia szpiegowskie, kamery internetowe, dyktafony, ukryte rejestratory i wszystko, co potrzebne jest w tej tzw. „nowej rzeczywistości”. Nasz internetowy oddział bardzo się rozwinął, a dzięki temu możemy zaoferować Wam dodatkowe profity i promocje z zakupów – wśród nich są między innymi darmowe przesyłki od 100 złotych czy darmowe zwroty.

Sklep spy-center.pl odpowiada na potrzeby Klientów w czasie koronawirusa (fot. screen/materiały własne)
Sklep spy-center.pl odpowiada na potrzeby Klientów w czasie koronawirusa (fot. screen/materiały własne)

Mamy też opcję dla osób, które chcą wspierać polską gospodarkę w tym trudnym czasie. Uruchomiliśmy specjalną podstronę, gdzie oferujemy wyłącznie produkty polskie. Znajdziecie tam dyktafony, lokalizatory GPS, testy czy pozostałe akcesoria, niezbędne w pracy inwigilacyjnej i nie tylko. Wszystkie przedmioty z tej kategorii cechują się najwyższą jakością wykonania i funkcjonowania.

Miejmy więc nadzieję, że pandemia koronawirusa szybko przeminie i będziemy mogli znów wrócić do normalności. Póki musimy jeszcze wytrzymać, korzystajmy z dobrodziejstw, które wygenerował człowiek w związku z wirusowymi utrudnieniami. Z pożytkiem dla wszystkich stron!

Jeden komentarz o “Koronawirus, a rzeczywistość – kiedy wrócimy do normalności?

  1. Koronawirus wprowadził mnóstwo zmian, trzeba teraz być wyjątkowo ostrożnym i przestrzegać obostrzeń. Aby było zachowane należyte bezpieczeństwo, wszystkie miejsca publiczne powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *