Foto pułapka – prosto z lasu do ogródka!

Gdzie sprawdza się foto pułapka?

W ubiegłym roku skradziono na terenie Lasów Państwowych przeszło 15 tysięcy metrów sześciennych drewna o wartości przekraczającej 2 500 000 złotych. W porównaniu z wcześniejszymi latami w tym roku znacznie zmniejszyła się liczba kradzieży drewna. Leśnicy odnotowali już tylko 5 700 takich przypadków, z czego większość zakończyła się wyrokiem dla sprawcy. Za taki pozytywny obrót spraw odpowiada monitoring lasu. Coraz częściej gminy inwestują w urządzenia takie jak foto pułapka dla wygodnego monitoringu. W postępowaniu sądowym praktycznie nie zdarzają się sytuacje aby sędzia odrzucił taki dowód.

Tyle tytułem wstępu. W dzisiejszych czasach odnotowujemy trend przechodzenia tych profesjonalnych rozwiązań z Lasów prosto na działki i ogródki osób prywatnych. Fenomen potęguje fakt, że urządzenia te stają się coraz tańsze.  Już w kwocie zbliżonej do typowego zestawu monitoringu z rejestratorem można mieć hermetyczne, maskowane na drzewie urządzenie z czasem działania do 6-ciu miesięcy na jednym zestawie baterii. Dodatkowym atutem takich pułapek jest możliwość raportowania na żywo prosto na nasz telefon za pomocą zdjęć MMS. W przeciwieństwie do normalnego monitoringu montaż bez problemu wykonamy samodzielnie, bez dodatkowych kosztów. Taki obrót spraw był tylko naturalną ewolucją.


wandal-dzialka

Problem ze złodziejami i wandalami na działce? Z fotopułapką sprawa wyjdzie na jaw bardzo szybko.


Jak działa foto pułapka?

Po zamocowaniu na pobliskim drzewie włączamy tryb testowy. Foto pułapka jasnymi mignięciami diody daje znać, że złapała nas jedna z trzech czujek i rozpoczyna się monitorowanie. Gdy wszystko ustawimy, wyłączamy tryb testowy Od tego momentu foto pułapka już bez ostrzeżenia nagrywa wszystko co znajdzie się w zasięgu widzenia kamery. Zasada działania czujnika ruchu jest bardzo prosta. Jeżeli cokolwiek wzbudzi chociaż jeden z trzech czujników, kamera wykonuje zdjęcie wysokiej rozdzielczości (zazwyczaj 12 Mpx), rejestruje krótki film HD. Dodatkowo wysyła nam klatkę z tego filmu wiadomością MMS’a tak, abyśmy mogli w razie czego zareagować. Zaawansowany system oszczędzania baterii i wyjątkowa odporność na warunki atmosferyczne foto pułapek są nie do zastąpienia jeżeli chodzi o prostotę i wygodę użytkowania.

Jeden fałszywy ruch i już mamy psotnika:


foto pułapka acorn 12 mpx zdjęcie GSMKAM-

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *