(fot. pixabay.com)

Dyktafony szpiegowskie – który odpowiada twoim potrzebom?

Potajemne nagrywanie rozmów to zarówno działanie operacyjne, jak i zabezpieczenie w razie nieuczciwości potencjalnego partnera biznesowego czy wspólnika. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, ale czy wszystkie spełnią twoje oczekiwania? Sprawdźmy, jakie dyktafony szpiegowskie najbardziej odpowiadają twoim potrzebom!

Dyktafony szpiegowskie to jedna z najbardziej przystępnych form podsłuchu. Nie wymagają wielkiej wiedzy technicznej, zapewniają bardzo dobrej jakości dźwięk, są łatwe w ukryciu i mają wszechstronne zastosowania. Dzięki nim łatwo zarejestrujesz przemoc wobec twojego dziecka w szkole, mobbing w czasie pracy, albo zdobędziesz dowody agresji partnera. Jaki sprzęt powinieneś wybrać dla siebie, aby spełniał swoje role?

Jakie dyktafony szpiegowskie warto mieć w domu?

Jeżeli chcesz wykorzystać sprzęt nagrywający do domowego użytku, ważną rolę będzie odgrywała wielkość sprzętu, prostota, długa praca baterii i cena. Świetnie byłoby również, jeżeli dyktafony szpiegowskie w twoim domowym asortymencie będą wyposażone w wysokiej jakości mikrofon – materiały, które zbierzesz będą wtedy lepsze.

Wszystkie potrzeby spełnia dyktafon miniaturowy MVR-200M do samodzielnego ukrycia. To niewielkie urządzenie, którym możesz np. zarejestrować przemoc domową, albo proceder znęcania się kolegów nad twoim dzieckiem. Po dokupieniu opaski można go nosić na ręce. Nie jest drogi, a zapewnia bardzo dobrą jakość pracy. Ma wbudowane 16gb pamięci (umożliwia również działanie jako pendrive), jego akumulator wytrzymuje 18 godzin ciągłej pracy, a czuły mikrofon wyłapie dźwięki z 8 metrów.

Dyktafony szpiegowskie z pewnością sprawdzą się w domowych warunkach. Takim urządzeniem jest np. dyktafon miniaturowy MVR-200M do samodzielnego ukrycia (fot. Materiały własne)
Dyktafony szpiegowskie z pewnością sprawdzą się w domowych warunkach. Takim urządzeniem jest np. dyktafon miniaturowy MVR-200M do samodzielnego ukrycia (fot. Materiały własne)

Do zastosowań domowych bardzo dobry może być też dyktafon STD-3. Dlaczego? Urządzenie niczym nie różni się od zwykłej pamięci USB, więc w przypadku znalezienia nie wzbudzi podejrzeń np. agresora domowego. Pozwala na 20 godzin ciągłego nagrywania i ma świetny stosunek jakości do ceny. Polecamy wgrać do jego pamięci pliki użytkowe (zdjęcia, trochę muzyki, pliki tekstowe). Nawet, jeżeli nagrywana osoba podłączy go do USB, to zobaczy zwyczajne dane, które nie będą wzbudzać podejrzeń.

Profesjonalne i firmowe dyktafony szpiegowskie to…

Urządzenia do nagrywania w ukryciu służą również do wykorzystania przez przedsiębiorców czy profesjonalnych detektywów. Pierwsza grupa operuje nimi na spotkaniach, aby potwierdzić później ustalenia biznesowe albo zarejestrować nielegalną działalność (np. korupcja) nieuczciwej konkurencji lub nawet wspólników. W przypadku drugiej grupy to oczywiste działanie w celu zebrania dowodów dla klientów. Jakie dyktafony szpiegowskie wybierają powyższe profesje?

Prawdziwym hitem jest mini dyktafon do samodzielnego ukrycia PRO-401 Z VOX. Ma on świetnej jakości mikrofon, który wyłapie dźwięki z odległości sięgającej nawet 15 metrów. Jego rozmiar jest niewiele większy niż pudełko do zapałek. Dyktafon ten to produkt profesjonalny, który początkowo był urządzeniem płytkowym, do przymocowania w rzeczach codziennego użytku. Zmodyfikowana wersja jest już pełnoprawnym sprzętem USB, z bateriami pozwalającymi na – uwaga – 4-5 dni ciągłego nagrywania i 16 dni pracy przy trybie biurowym (ok. 8 godzin nagrań dziennie)!

PRO-401 Z VOX to urządzenie bardzo cenione przez detektywów ze względu na profesjonalizm i wysokie parametry (fot. Materiały własne)
PRO-401 Z VOX to urządzenie bardzo cenione przez detektywów ze względu na profesjonalizm i wysokie parametry (fot. Materiały własne)

Sprzęt, aby dostosować jego rozmiary do potrzeb, nie ma standardowej obudowy. Może być wrażliwy na wilgoć i kurz, więc warto pomyśleć nad zabudowaniem go!

A może pilot?

Ukryty w obudowie jest natomiast dyktafon profesjonalny pilot samochodowy LAWMATE AR-100. Pilot to doskonały kamuflaż. Jego producentem jest ceniona firma z USA, a produkt ten cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością. Jakie są parametry jego pracy?

Czułość mikrofonu to około 15 metrów. Ma wysoką redukcję szumu, dzięki czemu zapewnia świetny dźwięk. Czas pracy urządzenia waha się między 15 godzin ciągłego nagrywania, do 2 dni w trybie czuwania. Wbudowana pamięć sprzętowa to natomiast 2gb. Bardzo dobrą opcją podczas pracy operacyjnej jest opcja wznowienia nagrania po rozpoznaniu nawet najcichszych szeptów.

Pamiętaj, aby wybierając dyktafon szpiegowski dla siebie określić potrzeby i zakres jego pracy. Jeżeli będzie on wykorzystywany w domu, to nie są ci konieczne profesjonalne urządzenia. Bezsprzecznie, w przypadku działań firmowych warto przemyśleć już wybór sprzętu z górnej półki.

Jeden komentarz o “Dyktafony szpiegowskie – który odpowiada twoim potrzebom?

  1. To trochę przerażające, że możemy być nagrywani nie zdając sobie z tego kompletnie sprawy, ponieważ dyktafon może być ukryty nawet w pilocie samochodowym. Czytałem ostatnio, że drony przemysłowe również mają możliwość nagrywania rozmów i to z kilkudziesięciu metrów. Nie wiem jak może uzyskać dobrą jakość przy takiej odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *