Chcesz zabezpieczyć ważne informacje? Sięgnij po gadżety szpiegowskie

Kiedy wchodzimy w posiadanie poufnych informacji, chcemy mieć pewność, że są one bezpieczne. Do ich utraty może dojść na wiele różnych sposobów, dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć. Co może nam w tym pomóc? Idealne mogą okazać się gadżety szpiegowskie.

Sejf w atrapie książki

Posiadanie sejfu w biurze lub w domu jest istotne, jednak dobrze jest wyposażyć pomieszczenie w kilka dodatkowych skrytek, zwłaszcza takich, które nie przyciągną uwagi złodzieja. Dobrym rozwiązaniem może się okazać schowek umieszczony w jednym z przedmiotów codziennego użytku. Może to być np. książka stojąca półce. W biblioteczce wypełnionej różnymi pozycjami trudno wypatrzeć tę, która zawiera wewnątrz skrytkę. Realistycznie wykonana książka jest nie do odróżnienia, przez co idealnie wtapia się w otoczenie. Można przechowywać tam niewielkie przedmioty, które chcemy ukryć przed osobami postronnymi. Sejf w atrapie książki sprawdzi się świetnie również jako skrytka na dyktafon lub kamerkę szpiegowską.

Bezpieczna kieszeń etui

W dzisiejszych czasach nie zawsze najcenniejsze jest to, co zostawiamy w skrytce lub w sejfie, ale to, co mamy zawsze przy sobie. Nasze telefony i tablety przechowują wiele cennych informacji, których utrata mogłaby się bardzo źle dla nas skończyć. Warto więc ochronić się przed kradzieżą, zarówno tą kieszonkową, jak i wirtualną. Dobrym sposobem na zabezpieczenie urządzeń elektronicznych jest bezpieczna kieszeń etui , która blokuje sygnały elektroniczne. Uniemożliwia ona namierzenie telefonu oraz blokuje wszelką komunikację z urządzeniem. Co więcej, futerał chroni także kluczyki samochodu oraz karty kredytowe przed skanowaniem.

Zestaw UV do znakowania przedmiotów

Wychodząc na kilka minut z biura, chcemy mieć pewność, że pozostawiony tam komputer lub telefon nie trafi w ręce innych osób, które będą go swobodnie przeglądać. I chociaż można się przed tym zabezpieczyć, ustawiając hasła dostępu, to nigdy nie mamy pewności, czy ktoś nie próbował użyć sprzętu bez naszej wiedzy. Nie każde pomieszczenie wyposażone jest w monitoring, istnieje jednak prosty sposób, by skontrolować osoby z naszego otoczenia. Zestaw z proszkiem UV do znakowania przedmiotów  to prosty sposób, by ujawnić, kto przeglądał Twoje rzeczy. Wystarczy rozprowadzić specjalny proszek na konkretnych przedmiotach. Kiedy ktoś dotknie Twojego telefonu, pozostawi ślad. Wszystko można wyraźnie zobaczyć dopiero po włączeniu lampy UV, warto jednak zaznaczyć, że proszek zostaje na dłoniach nawet po kilkukrotnym myciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *