Akcesoria detektywa – niezbędny sprzęt do monitorowania

Bycie profesjonalnym detektywem różni się od tego z kreskówek, gdzie bohater podążał za tropem z lupą przy ziemi. Trzeba mieć specjalistyczny sprzęt, który sprawdzi się na wielu polach i pozwoli zebrać wszystkie wymagane informacje. Dzięki określonym akcesoriom można określić czyjeś położenie, nagrać rozmowę czy obraz.

Znajdź pojazd dzięki trackingowi GPS

Jednym z najbardziej popularnych i zarazem potrzebnych akcesoriów dla detektywa jest lokalizator GPS, który bez problemu można zamocować w samochodzie. Dzięki temu można w łatwy sposób monitorować, gdzie się przemieszcza dany obiekt i jak długo przebywa w konkretnej lokalizacji.

Pomocny będzie lokalizator S-300W. Pozwala on na bieżąco kontrolować współrzędne pojazdu poprzez dedykowaną stronę internetową.

Urządzenie w trybie czuwania może działać nawet 27 dni, co w przypadku dłuższej obserwacji jest niezwykle cenną cechą. Ponadto pozostaje uśpione podczas postoju pojazdu, co wydłuża czas jego działania. Dzięki bardzo dużej dokładności – do 5 metrów – można precyzyjnie określić miejsce, w którym znajduje się monitorowany obiekt.

S-300W działa dzięki połączeniu z siecią GSM, co pozwala mu funkcjonować niemal w każdym miejscu. W przypadku utraty połączenia zapisuje ostatnio przebytą trasę. Lokalizator posiada również czujnik wstrząsów oraz kontrolę prędkości.

Posłuchaj, co się dzieje za ścianą

W pracy detektywa są takie sytuacje, kiedy nie ma on możliwości bezpośredniego sprawdzenia pomieszczenia. W takim przypadku nieoceniona będzie pomoc podsłuchu, który pozwala nasłuchiwać przez ścianę. Model F-999B pozwala zbadać, co się dzieje po drugiej stronie, nawet gdy przeszkoda ma grubość do 60 cm.

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy często mają trudne środowisko pracy, wymagające dyskrecji. Urządzenie posiada układ wzmacniający dźwięk nawet do 35 tys. razy!, a zasilanie akumulatorowe pozwala nawet na 60 godzin pracy. Jest to spore ułatwienie, gdyż nie trzeba się martwić o doładowywanie. Ten model docenią także ci, którzy potrzebują nagrać rozmowę. Umożliwia on podłączenie dyktafonu lub innego urządzenia rejestrującego. Dodatkowo, na otwartej przestrzeni, sprzęt jest w stanie przesłać dane bezprzewodowo do 250 metrów.

Potrzebujesz naocznego dowodu? Nagraj go!

W sytuacji, kiedy możemy być w miejscu, które nas interesuje lub z człowiekiem, którego chcemy nagrać, przydatne będą okulary z funkcją nagrywania firmy LawMate. Wyglądają one jak klasyczne oprawki korekcyjne, przez co nie wzbudzimy podejrzeń.

Urządzenie nagrywa obraz w rozdzielczości HD (1280×720 px) oraz rejestruje dźwięk. Wszystko zapisuje się na karcie pamięci do 32 GB, czyli miejsca jest wystarczająco dużo, aby nagrać co najmniej kilkanaście minut wysokojakościowego materiału. Sprzęt jest bardzo intuicyjny w obsłudze i daje możliwość rejestrowania bez konieczności specjalnych umiejętności aktorskich – nagrywamy to, co widzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *