4 szpiegowskie dyktafony umieszczone w urządzeniach codziennego użytku

Momentu, w którym będziemy musieli skorzystać z profesjonalnego dyktafonu, nie da się całkowicie przewidzieć. Dodatkowo wykorzystywanie do tego celu zwykłego narzędzia do nagrywania może być mało dyskretne i krępujące dla osób postronnych. W takim wypadku dobrze jest skorzystać z urządzeń codziennego użytku wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Oto kilka gadżetów, które ułatwią pracę każdego detektywa.

Pendrive

dyktafon pendrive

Pendrive to przenośne urządzenie do gromadzenia danych. W dzisiejszych czasach jego posiadanie jest niemalże powszechne. Dlaczego więc nie umieścić dyktafonu w pamięci pendrive? Urządzenie przypięte do komputera bądź leżące na biurku gdzieś wśród dokumentów i innych przedmiotów nie powinno wzbudzić podejrzeń. By rozpocząć nagrywanie, wystarczy przesunąć przycisk znajdujący się na górnej części obudowy. Takie urządzenie pozwala na zarejestrowanie nawet 2000 godzin materiału! Samodzielnie jest w stanie działać przez 5 godzin, natomiast szybki czas ładowania (ok. 30 min) sprawia, że jest niezwykle mobilne. A co, gdy ktoś będzie chciał go nieświadomie użyć? Wtedy jego oczom ukaże się zwykła pamięć przenośna.

Listwa zasilająca

Dyktafon listwa zasilająca

Czasem zarejestrowanie czyjejś rozmowy bądź monitorowanie pomieszczenia wymaga maksymalnej dyskrecji. Najlepiej, gdyby wiązało się to z możliwością rejestrowania podczas naszej nieobecności. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi listwa zasilająca posiadająca wbudowany dyktafon. Stałe połączenie do źródła zasilania sprawia, że czas pracy urządzenia jest nieograniczony. Wbudowany mikrofon zbiera głos do odległości 8 metrów, a pamięć wewnętrzna pozwala na przechowywanie nawet do 100 godzin materiału audio. Dodatkowe wyposażenie w funkcję detekcji głosu uruchamia nagrywanie w momencie wykrycia dźwięku. Kiedy jest cicho, dyktafon przechodzi w stan czuwania.

Długopis

W filmach szpiegowskich długopis jako tajna broń super agentów to temat oklepany. W rzeczywistości dyktafon ukryty w długopisie może się okazać niesamowicie przydatnym narzędziem. Atutem są przede wszystkim niepozorny wygląd oraz mobilność. W końcu można go nosić zawsze przy sobie lub trzymać na biurku razem z innymi długopisami. Żeby mieć dostęp do zarejestrowanego materiału wystarczy podpiąć długopis do komputera. Samo urządzenie jest w stanie pracować do 8 godzin, a wbudowana pamięć pomieści nawet 90 godzin nagrań.

Zegarek

Zegarek

Elegancki zegarek to jeden z kluczowych elementów męskiego ubioru. Więc dlaczego by nie połączyć stylowego wyglądu i funkcjonalności? Dyskretny dyktafon umieszczony w zegarku typu smartwatch z pewnością przysłuży się w pracy każdego detektywa. Za takim rozwiązaniem przemawiają prosta obsługa oraz duży zasięg nagrywania (nawet 5 metrów). Wbudowany akumulator umożliwia pracę przez 20 godzin, a pamięć wewnętrzna jest w stanie pomieścić nawet 580 godzin nagrań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *